У важких життєвих обставинах кожна людина стоїть перед вибором, - брати кредит або ні? В першу чергу треба розібратися в необхідності кредиту і поставити собі 6 головних запитань.

1. Наскільки швидко треба відшукати гроші? Тут головну роль грає мета узяття кредиту. Якщо приводом звернення для кредитора стала купівля якого-небудь товару, то реалізувати цю мету можна шляхом її перенесення на сприятливіший період.

2. Яка сума потрібна? Від суми, необхідної для відшукання, буде залежати джерело кредитування і вірогідність її отримання. Так, якщо потрібна сума, що перевищує сотню тисяч гривен, то експрес позики через МФО не зможуть забезпечити людини своєю підтримкою.

3. За який час ви зможете погасити кредит? При визначенні терміну кредитування краще врахувати запас часу, щоб мати можливість дострокового погашення кредиту виключаючи ризик псування своєї кредитної історії.

4. Яку долю від загального доходу складе кредит? При відповіді на це питання необхідно розрахувати суму загальних прибуткових статей сімейного бюджету і порівняти її з сумою щомісячних регулярних платежів. Кредит не повинен стати непосильною ношею, із-за якого варто відмовитися від обов'язкових регулярних витрат.

5. Чи з усіма умовами кредитного договору ви ознайомлені? Перш ніж оформити кредит позичальникові необхідно ретельно вивчити умови кредитного договору. Особливу увагу варто приділити додатковим платежам, штрафним санкціям, умовам дострокового погашення кредиту і його пролонгації. Часто деякі додаткові платежі приховані в примітках, написаних у виносках дрібним шрифтом, на які треба звернути особливу увагу.

6. Чому Ви знову звертаєтеся до кредиту? Систематичне оформлення кредиту може свідчити про різні причини, однією з яких може бути нераціональне використання коштів і невміння планувати сімейний бюджет. Перегляд свого відношення до грошей, планування витрат і економія можуть допомогти вилікуватися від звички жити у борг.