Багато кредиторів, для отримання вигоди умовчують деякі умови кредитування від позичальників, тим самим отримують хорошу додаткову надбавку до свого прибутку. Щоб не потрапити в пастку прихованих платежів слід ознайомитися з головними інструментами обману позичальників.

  1. Наявність залишку по кредиту. Невеликий залишок боргу за кредитом є вигідним для кредитора, і багато хто з них умисно не повідомляє про його наявність позичальнику. Позичальник через неуважність і відсутність досвіду в кредитуванні може залишитися боржником по кредиту. Навіть невеликий залишок боргу є приводом для нарахування на цю суму штрафних санкцій, а за декілька місяців прострочення може набігти значна сума, яка ляже на плечі добросовісному, але неуважному позичальникові. Для відвертання подібних інцидентів при погашенні кредиту слід переконатися про відсутність заборгованості перед кредитором і простежити за розірванням договору і закриттям кредитної карти.
  2. Послуга овердрафт. Ця послуга є корисним способом заповнення нестачі грошей. Проте, послуга овердрафт може бути вигідним тільки у разі правильного її використання. Так на карті встановлюється кредит ліміту і термін його повернення. У тому випадку, якщо позичальник витратить суму, що перевищує ліміт або прострочить термін погашення кредиту, то до нього будуть застосовані штрафні санкції, які перевищують суми штрафів при звичайному споживчому кредиті.
  3. Добровільне страхування. При оформленні споживчого кредиту варто пам'ятати, що кредитор не має права вимагати обов'язкового оформлення страховки по кредиту, яка ляже в додаткове навантаження до виплати платежів по кредиту.
  4. Безвідсотковий кредит. Гучна реклама про безвідсоткові кредити стає приманкою для багатьох недосвідчених позичальників. Насправді за красивою картинкою і реально нульовою процентною ставкою в умовах кредитного договору може ховатися платне обслуговування подібного виду кредитної програми (платне смс-сповіщання, висока пеня за прострочення, обслуговування карти т.ін.).
  5. Відсутність умови дострокового погашення кредиту. Багато кредиторів передбачають в умовах кредитного договору нарахування пені за дострокове погашення кредиту, чим позбавляють позичальника можливості погасити кредит раніше встановленого терміну. Оформляючи кредитний договір слід вивчити його умови саме на наявність можливості дострокового погашення кредиту, а у разі відмови - вибрати іншого кредитора.