Рівень життя багатьох українців обумовлений низьким рівнем заробітних плат і їх невідповідністю відносно зростанню цін на все, що нас оточує. Спробуємо розібратися як, маючи невеликий достаток, досягти благополуччя.

  1. Копити помалу. Відкладання невеликої суми з кожної зарплати не позначиться на сімейному бюджеті і не вплине на спосіб життя сімейства, але завдяки регулярності (якщо її відкладати при кожному отриманні зарплати) зможе скласти приємну суму.
  2. Виключити зайві витрати. Важливою запорукою економії сімейного бюджету є його планування. Для того, щоб визначити номінально необхідну суму грошей для регулярних витрат, слід постежити за витратною статтею сімейного бюджету впродовж декількох місяців. Усі витратні статті треба записувати, а за підсумком визначити зайві витрати і їх виключити.
  3. Оформити депозит у банку. Щоб накопичені гроші не перетворилися на пил і були у безпеці, краще їх покласти на депозитний рахунок у банку. Для цього слід заздалегідь провести аналіз пропозицій банків і вибрати найбільш надійний банк і вигідну програму.
  4. Вкласти інвестиції. Існує ціла безліч способів інвестування, які дозволять не лише накопити засоби, але і забезпечити свою фінансову стабільність. Це може бути вигідна покупка акцій, той же депозит, відкриття бізнесу, партнерство. Оберіть ту сферу, в якій краще всього розбираєтеся і дійте.
  5. Відшукати додатковий заробіток. Власні таланти, захоплення і здібності можна також обернути в прибуткову статтю сімейного бюджету, а заробляти на власних захопленнях можна "мимохідь", поєднуючи приємне з корисним.