Коли людина позбавлена офіційного працевлаштування, будь він студент, пенсіонер або просто фрілансер, виникає питання у відшуканні джерела кредиту без довідок і поручителів.

У обставинах, коли людина не може надати документів, що підтверджують свою платоспроможність, а значить і головний доказ готовності до кредиту, банк у більшості випадків не стане схвалювати кредит, оцінюючи міру ризику цієї фінансової операції. У такому разі необхідно відшукати інше джерело кредитування, яке дозволить розібратися з виниклими фінансовими проблемами.

Замінити банк можуть небанківські фінансові організації, які спеціалізуються в певному полі фінансової діяльності. Так, ломбарди видають невеликі кредити під заставу цінних речей. Сума позики буде рівноцінна оцінній вартості заставного майна. Кредитна спілка надає позику своїм членам після здійснення внесків. А мікрофінансові організації пропонують послугу кредиту онлайн, яка забезпечує клієнта незначною сумою позики на короткий термін кредитування. Загальною перевагою усіх вказаних кредиторів є висока вірогідність отримання позики.

При виборі кредитора варто зважити усі за і проти і знайти альтернативний варіант рішення своїх фінансових проблем. При цьому варто пам'ятати про виконання своїх зобов'язань перед кредитором і відповідальність при їх порушенні.