Багато людей, приймаючи необдумане і поспішне рішення оформити кредит, виявляються заручниками невиправданих фінансових витрат і втрачають здібності оплачувати кредит. Нестерпна кабала затягує їх до боргової ями і це згубно відображаються на їх репутації. Щоб не допустити подібних неприємностей, слід знати головні помилки позичальників.

  1. Часте звернення до рефінансування. Звичка перекривати один кредит за допомогою оформлення іншого може призвести до накопичення боргів і неможливості їх сплатити. До того ж, жоден банк не звик працювати собі у збиток, і оформлюючи послугу рефінансування позичальник свідомо наважується ще на важчі умови кредитування.
  2. Відсутність фінансового підстраховування. При виборі кредитної програми і сум регулярних платежів слід враховувати величину своїх регулярних витрат і можливість відкладання так званої заначки, яка виконуватиме роль фінансового страхування. Якщо фінансова заначка відсутня, людина автоматично втрачає можливість вирішити свої непередбачені фінансові проблеми самостійно.
  3. Невідповідне достатку кредитне навантаження. При виборі кредитної програми величина регулярних платежів по кредиту не повинна перевищувати половини щомісячного доходу позичальника. Якщо позичальник не враховував цю умову при розрахунку своїх здібностей, то кредит не лише перешкодить здійснити задумані плани, але і може стати приводом для погіршення рівня життя.
  4. Зволікання моменту переговорів з кредитором. У разі виникнення проблем з виплатою кредиту важливо своєчасно звернутися по допомогу до кредитора. Це дозволить виключити нарахування пені і штрафів за прострочення і отримати більше відповідні умови кредитування.
  5. Жадання максимального і швидкого збагачення. Емоційний порив купити яку-небудь річ за будь-яку ціну призводить до того, що позичальник оформляє кредит на велику суму, не замислюючись як він її повертатиме і на яких умовах вона видана. Подібна помилка може стати фатальною для позичальника, оскільки кредит - це не розвага, а крайній захід для вирішення фінансових проблем, до якої слід приходити зважено і грамотно.