Багато позичальників, оформлюючи кредит згодом стають заручниками таких фінансових зобов'язань, з якими не можуть впоратися. У результаті це може привести до систематичного накопичення боргів і судових тяжб. Однією з головних причин таких наслідків є саме неправильно вибраний варіант кредитування.

Одним з основних критеріїв вибору кредитної програми це сума позики і термін кредитування. Визначаючи ці дві складові важливо порівнювати свої потреби і фінансову можливість повернення кредиту. Щомісячна виплата по кредиту не повинна перевищувати половини сімейного доходу.

Залежно від того, яку суму необхідно отримати позичальникові підійде один з нижченаведених видів кредитування :

 - кредитна карта;

- овердрафт;

 - мікрокредитування.

 Кредитна карта - досить поширений вид кредитування, при якому банк надає позичальникові пільговий період кредитування протягом якого позичальник може користуватися позиковими коштами на вигідних умовах.

Послуга овердрафту може бути надана вже по відкритій банківській карті. Ця позика є безкоштовним користуванням позиковими коштами, які необхідно повернути кредиторові протягом стислого терміну (до 45 днів). У разі порушення умов повернення на кредитора налічуються значні відсотки і штрафи за прострочення платежу.

Мікрокредит за останнє п'ятиріччя став користуватися високою популярністю у людей, що потребують невеликої позики на короткий проміжок часу. Перевагою цього виду кредиту є швидкість оформлення і висока вірогідність схвалення кредиту.

При будь-якому варіанті кредитування важливо не приймати поспішних рішень, все обдумати, спланувати сімейний бюджет і упевнено рухатися на шлях до успіху.