Багато людей потрапляють в скрутне матеріальне становище через невміння економити і правильно розподіляти гроші. Перш ніж як усунути виниклі наслідки своїх невдач і звернутися до способу їх рішення, слід виправити причину їх виникнення, перебудовуючи своє життя на "правильні класики", пройшовши які один за іншим можна досягти успіху і благополуччя.

  1. Визначитися з цілями. Для того, щоб процес заробляння і накопичення грошових коштів набув сенсу і у Вас з'явився стимул треба визначити цілі, які ви повинні будете досягти, мрії, які ви здійсните завдяки своїй праці. У кожного мрії і цілі різні - хтось прагне до неймовірної подорожі, у когось головна мета полягає у будівництві дачі, а деякі люди зовсім мріють про купівлю автомобіля або якоїсь іншої матеріальної цінності. Залишилося тільки визначити чого хочете саме Ви і почати діяти.
  2. Сплануйте свій бюджет. Однією з головних складових фінансового успіху є планування власного бюджету. Реально оцінивши прибуткову статтю свого бюджету треба визначити суму регулярних витрат, до складу якої гарантовано повинні увійти витрати на комунальні платежі, живлення, транспорт. У витратах також не треба забувати і про обов'язкові витрати на подарунки друзям і родичам на Дні Народження і традиційні свята. Створивши план на рік або хоч би на перші декілька місяців, виключивши зайві витрати ви можете заощадити значну долю власного заробітку, яка надалі може бути реалізована на благі цілі.
  3. Не піддаватися на спокуси. Кожен магазин зацікавлений продати як можна більшу кількість своєї продукції і притягнути максимальну кількість клієнтів. Для цього він застосовує всілякі хитрощі - розпродажі, акції, програми заохочення і т.д. Якщо ви зумієте відмовити собі в подібних спокусах незабаром будете задоволені власними фінансовими досягненнями.
  4. Проводьте моніторинг цін за допомогою інтернету. Перед тим, як відправитися за покупками ознайомтеся з цінами в різних мережах супермаркетів і магазинах, що продають необхідний вам товар. Скориставшись послугами інтернету ви зможете заощадити час і кошти і вибрати найбільш дешеву ціну на вибраний товар.
  5. Заробляйте на власних талантах. Ваше хобі, яким ви займаєтеся довгий час може бути для Вас додатковим заробітком. З урахуванням високої популярності багатьох напрямів hand made, майстерності кулінарії і кондитерства, рукоділля, всіляких життєвих порад можна вибрати собі заробіток до душі, тим самим об'єднавши "приємне" з "корисним".