Серед широкої різноманітності кредитів для фізичних осіб великою популярністю користуються споживчі кредити.

Споживчий кредит є позикою для реалізації різних цілей і може бути як цільового призначення для купівлі певного товару в кредит, так і нецільового призначення. Оформити такий кредит можна як у банку, так і в небанківській організації.

Класифікувати кредит можна за різними критеріями. Все залежить від того в якому виді потрібні позикові кошти, якої суми і на який термін.

Отримати кредит готівкою можна лише при особистому відвідуванні установи. А на карту можна отримати кредит в онлайн режимі, знаходячись у будь-якому місці. Від суми, яку необхідно відшукати, залежатиме вибір кредитора.

МФО надають простіші і зручніші умови кредитування, кредит оформляється швидко і без попередньої підготовки документів. Проте максимальна сума, яка може бути тут надана коливається в межах 15-20 тисяч гривень на строк до 30 днів. Ризики кредитування МФО закладає зазвичай в підвищену ставку за кредитом, але в той же час отримати кредит в МФО може практично кожен.

Банк пропонує більші позики, які можуть досягати до 200 тисяч гривен і на довший термін. Але для того, щоб отримати схвалення по кредиту у банку, позичальникові необхідно пройти тривалу і пильну перевірку на платоспроможність із наданням підтверджувальних документів.