Багатьом українцям, що мають досвід в кредитуванні, відомий той факт, що банки вимогливіші до своїх позичальників і перш ніж схвалити кредит проводять перевірку. Критерії оцінювання надійності клієнта у кожного банку свої, проте існують основні складові портрета ідеального позичальника, що має високий шанс отримати кредит у банку.

  1. Матеріальне становище. Рівень доходу клієнта, підтверджений офіційними документами (довідка від роботодавця про розмір щомісячних доходів), порівнюється з сумою кредиту - виплати по кредиту не повинні перевищувати третини доходу. Складовою матеріального становища також є наявність майна (нерухомість, автомобіль, ділянка землі і ін.).
  2. Працевлаштування. Вагомим аргументом для більшості банків при рішенні по кредиту є офіційне працевлаштування позичальника. Довідка про підтвердження офіційного працевлаштування в компанії, трудовий стаж (не менше 6 місяців) - обов'язкові умови отримання кредиту у банку. Деякі банки також звертають увагу на рід діяльності клієнта. Так, ризик відмови є присутнім у представників таких професій як працівник МНС, поліцейський, військовий, оскільки їх робота небезпечна для життя.
  3. Біографія клієнта. Платоспроможний вік, наявність сім'ї, прописки, відсутність судимості.
  4. Інформація з доступних джерел. Благополучна кредитна історія, достовірність анкетних відомостей, відсутність незакритих кредитів.