Багато українців, бажаючи заощадити витрати за спожиту електроенергію, переходять на розрахунки по двозонному лічильнику. Варто розібратися в скільки обійдеться цей захід економії і наскільки вона рентабельна.

Принцип плати за спожиту електроенергію по тарифах, диференційованих по зонах доби, полягає в наступному. Відповідно до затвердженого графіку 24 години доби розділені на два періоди - "день" і "ніч". До "дня" відносять час з 7 ранку до 11 вечора, а час з 23-00 до 7-00 відповідно вважається нічною зоною доби. Так, при переході на розрахунки за спожиту електроенергію по двозонному лічильнику за об'єм, спожитий в денну зону споживач оплачує 100 % тарифу, а за об'єм нічної зони - 70 %.

Якщо перевести енергоємне устаткування на роботу в нічний час, то можна істотно заощадити витрати. Таким устаткуванням може бути водопідігрівач, електрокотел, пральна машина і тому подібне. Завдяки установці спеціальних розеток з таймером особливо потужні прилади працюватимуть по встановленому часу, вночі.

Вартість двозонного лічильника різноманітна і коливається залежно від виробника і складності комплектації від 500 до 3,5 тисяч гривен. Установка і програмування лічильника для побутового споживача у постачальника електроенергії є безкоштовною послугою. Розетки з таймером можна придбати за 250-500 гривен.

Таким чином, при скромному бюджеті операція по переходу на дифтарифный облік може обійтися в 1000 гривень. Ціна відносно невелика, проте навіть таку суму не завжди можна разово виділити з сімейного бюджету. Оптимальним варіантом відшукання коштів може стати кредит онлайн, який забезпечить невеликою сумою позикових коштів за короткий час.