Багато людей, що потребують термінового відшукання коштів і мають при собі цінні речі, звертаються за кредитом в ломбард. У цій статті ми розглянемо плюси і мінуси цього варіанту кредитування.

Деякі ломбарди надають кредит без застави. Забезпечити клієнтів такою послугою дозволяє партнерство ломбарду з однією з фінансових компаній, що надають послугу мікрокредитування. В даному випадку при зверненні позичальника в ломбард його заявка на кредит перенаправляється на відповідну фінансову компанію з подальшим оформленням кредитного договору.

Більшість ломбардів надають кредит під заставу цінної речі. Заставою можуть стати коштовності (золото, срібло), комп'ютерна техніка (ноутбук, планшет, ПК), мобільний телефон, а в деяких випадках і нерухомість. При зверненні позичальника і наданні застави робиться оцінка вартості речі. Сума кредиту, що видається позичальникові вважається рівноцінною оцінній вартості застави.

Плюсами кредиту в ломбарді є:

 - гарантоване отримання кредиту;

 - швидке оформлення з видачею готівки;

- кредит оформлюється без перевірки кредитної історії;

 - не потрібно надання документів, що підтверджують офіційне працевлаштування, доход і т.д;

Недоліками співпраці з ломбардом є:

 - заниження вартості заставного майна;

 - висока процентна ставка за кредитом;

 - короткий термін кредитування, впродовж якого позичальник може не впоратися з погашенням кредиту і ризикує втратити речі, залишеній в заставу ломбарду.