Багатьом людям, у відповідь на заявку по кредиту банки відповідають відмовою, не пояснюючи причин ухвалення такого рішення. У цій статті ми спробуємо розібратися з яких причин банки відмовляють в кредиті.

1.       Погана кредитна історія. Недоліки в кредитній історії клієнта можуть стати вирішальним аргументом проти позичальника. Якість кредитної історії будь-якої людини легко перевірити, відправивши запит до Українського бюро кредитних історій. Переконатися в достовірності відомостей по своїй особистій КІ кожен позичальник може самостійно, скориставшись щорічним разовим безкоштовним правом запиту в УБКІ.

2.       Недостовірні відомості в анкеті. При вивченні банком відомостей, залишених позичальником при заповненні анкети, перевіряються усі викладені дані. У тому випадку, якщо відомості не відповідають дійсності, а інформація в анкеті не підтверджена документально, банк може відповісти відмовою в кредиті.

3.       Надмірненавантаження по кредиту. Щомісячні зобов'язання позичальника в частині погашення кредиту не повинні перевищувати третини від загального доходу клієнта. Якщо заявлена кредитна програма передбачає платежі, що перевищують допустиму межу фінансового навантаження, то банк може визнати недоцільним схвалювати кредит, з яким позичальник не зможе впоратися.

4.       Відсутність досвіду в кредитуванні. Укладення кредитного договору з людиною, що не має досвіду в кредитуванні є великим ризиком для банку. Оскільки відсутні практичні підтвердження уміння людини виконувати кредитні зобов'язання з дотриманням платіжної дисципліни.

5.       Працевлаштування. Обов'язковою вимогою для отримання кредиту є наявність офіційного працевлаштування і достатнього трудового стажу. При оформленні заявки на кредит у банку знадобиться надання довідки з місця роботи з інформацією про величину регулярного доходу за останні шість місяців. В умовах великої кількості нелегально працюючих підприємців багато позичальників не мають можливості підтвердити свій дохід, а у зв'язку з цим втрачають можливості отримати кредит у банку.