Уміння правильно розпоряджатися власними доходами і успішно планувати сімейний бюджет дозволяють людині створити сприятливі умови для поліпшення свого матеріального положення. У цій статті приведені декілька порад, які дозволять заощадити гроші і досягти успіху.

1.       Вести облік прибуткової і витратної статті сімейного бюджету. Грамотна оцінка своїх матеріальних можливостей і планування витрат дозволить заощадити чималу кількість коштів. Спершу варто проаналізувати на які потреби витрачається основна частина доходу, які з витрат є необхідними, що можна виключити з витрат. Помічниками в звітності можуть стати усім знайомий Microsoft Office Excel або вже сформовані електронні додатки типу "Домашня бухгалтерія".

2.       Відмовитися від шкідливих звичок. Згідно досліджень багато людей витрачають до чверті свого доходу на задоволення шкідливих звичок - сигарети, алкоголь, комп'ютерні ігри, лотереї і тому подібне. Прорахувавши щомісячні витрати на ці примхи і оцінивши їх даремність доцільніше виключити їх із статті витрат, тим самим захистивши себе від головних шкідників здоров'я.

3.       Оптимізувати свій побут. Освоївши майстерність приготування їжі, самостійне прибирання квартири, миття автомобіля, купівлю продуктів, ви можете заощадити значну суму грошей, яка може бути реалізована на по-справжньому потрібні речі для Вас і Вашої сім'ї. Оптимізація життєвих процесів спільно з моніторингом цін на товари і послуги дозволить не просто заощадити гроші, а і відшукати найбільш вигідні пропозиції.

4.       Складати план покупок. Перед походом в магазин варто написати список необхідних продуктів і товарів, і при шопінгу дотримуватися встановленого плану.

5.       Реалізовувати непотрібні речі на продаж в онлайн сервісах.

6.       Економити на комунальних платежах. Перехід на диф.тарифний облік електроенергії, установка обліку на опалювання - способи значної економії коштів. Так, переклавши енергоємне устаткування на роботу в нічний час, ви зможете заощадити до 50 % витрат на комунальні платежі.

Але навіть у людей, навчених економити, іноді трапляються непередбачені обставини, при яких необхідно відшукати певну суму грошей швидко і не допускаючи розголосу. У подібній ситуації кращим помічником стане "кредит онлайн". Кредит видається швидко і з дотриманням анонімності.