Багато людей, розраховуючи на позитивне рішення кредитора в частині видачі кредиту часто розчаровуються, дістаючи відмову. Причинами подібного рішення стає ряд чинників, що визначають неблагонадійний статус позичальника. У цій статті ми розглянемо головні причини відмови в кредиті.

 - Наявність боргів по раніше оформленим кредитам. Цей факт є головним аргументом, що грає проти позичальника. Приховати цю інформацію у позичальника навряд чи вийде оскільки вона міститься в Українському бюро кредитних історій в загальному доступі. Рішення відмовити клієнтові при наявності цих обставин приймуть більшість з кредиторів. Тому перш ніж звернутися за новим кредитом варто потурбуватися про погашення старих боргів.

- Платоспроможність клієнта. Рівень достатку, сума регулярного доходу, розмір виплат за вибраною кредитною програмою у відношенні до доходів клієнта - усі ці складові формують думку кредитора про готовність позичальника до кредиту. Таким чином, людина, що має постійне місце роботи, на якому він влаштований офіційно і отримує регулярний доход, має більше шансів отримати схвалення по кредиту. При цьому фінансове навантаження по кредиту не повинне перевищувати 30-40% від загального щомісячного заробітку клієнта.

 - Недостовірна інформація про позичальника. Надання неправдивих відомостей про позичальника або замовчування деяких складних життєвих обставин викликають невдоволення у більшості кредиторів. Іноді навіть ненавмисно зроблена граматична помилка в заяві на кредит може позиціонуватися як шахрайство. Саме тому заявку на кредит варто заповнювати з особливою уважністю, надаючи лише достовірні відомості про себе і відповідаючи на чітко поставлені питання.