Піддавшись пориву витратити гроші, отримані при оформленні нецільового споживчого кредиту, багато людей живуть сьогоднішнім днем, не замислюючись про те, як вони житимуть далі з урахуванням зобов'язань перед кредитором. Декілька корисних порад допоможуть уникнути фатальних помилок при оформленні кредиту і уникнути боргової ями.

 - Перед оформленням кредиту уважно вивчите умови кредитного договору. Особливу увагу варто приділити платіжним зобов'язанням, термінам оплати кредиту, а також платним послугам, які можуть ховатися у примітках, написаних дрібним текстом. Важливо також звернути увагу на передбачені договором випадки нарахування пені і штрафних санкцій.

- Фінансове навантаження по кредиту повинне відповідати доходу позичальника. Розмір регулярних платежів по кредиту повинен в сумі не перевищувати 30-40% щомісячного доходу. Така пропорція є оптимальною для перебудови сімейного бюджету з урахуванням зобов'язань по кредиту.

 - Не оформлюйте кредит для когось. Оформлення кредиту для надання допомоги третім особам ні до чого хорошого не приводить. Якщо у людини, для якої ви узяли гроші по кредиту не з'явиться обіцяна можливість вчасно віддати гроші, то уся відповідальність за виплату кредиту лежить на Вас і саме Вам відповідати за борги по усій строгості закону.

 - Оформлюючи кредит, надайте достовірну інформацію про себе і про вашу платоспроможність. Неправдива інформація може позиціонуватися кредитором як умисне шахрайство. Цей факт буде зафіксований у Вашій кредитній історії і двері багатьох банків будуть для Вас закриті.

- Дотримуйтеся платіжної дисципліни по кредиту. Погашати кредит варто у відповідності із затвердженим графіком платежів у зазначений термін та із внесення сум, встановлених умовами договору. При погашенні за допомогою терміналів і онлайн додатків варто робити операцію переказу коштів заздалегідь, щоб виключити вірогідність прострочення.