Чим загрожує несплата податків в Україні?

При питанні платити податки або ухилятися від них значна частина українців обирає другий варіант. При цьому важливо розібратися, чим загрожує такий вибір, і чи варто економити на податках згодом, несучи відповідальність за порушення закону.

Відповідальність за несплату ЄСВ

Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) є обов'язковим платежем для всіх підприємців. До 2017 року діяли положення законодавства, які давали можливість підприємцям, які не мають прибутку, не сплачувати єдиний соціальний внесок. Однак на сьогоднішній день таких законних прав у підприємців немає, і кожен повинен сплачувати податок в розмірі 22% від мінімальної заробітної плати. У разі несплати ЄСВ нараховується пеня в розмірі 0,1% за кожен день прострочення сплати, що в наслідок може привезти до нарахування 20% від суми боргу.

Також додатково вимагатимуть стягнення, якщо підприємець не подав звітності або при наявності зауважень до документації. Що стосується кримінальної відповідальності, то залучити до неї підприємця можуть відповідно до Закону України № 2464.

Таким чином, перед стартом бізнесу важливо ретельно підготуватися, і дізнатися про суму ЄСВ та відповідальність за його несплату. При цьому важливо знати, що Кабінетом міністрів України прийнято закон, який дозволяє списати заборгованість по ЄСВ за період 2017-2020г.г. за умови, якщо довести відсутність доходу за вказаний період часу.

Відповідальність за несплату єдиного податку І та ІІ групи

Відповідальність за несплату податків є проблемою всіх підприємців. Не виключенням є і підприємці, які обрали спрощену систему обліку. Так, платників поділяють на три групи, і до кожної групи застосовуються свої санкції при несплаті податку. До підприємців, віднесених до І та ІІ групи діють наступні санкції:

  • нарахування штрафу в розмірі 50% від ставки;
  • нарахування пені за кожний день прострочення;
  • примусове переведення на загальну систему оподаткування при заборгованості терміном понад 6 місяців. Таке покарання для підприємців найнебезпечніше, оскільки підприємець може і не здогадуватися про нові зобов'язання.

Відповідальність за несплату єдиного податку ІІІ групи

Платники єдиного податку ІІІ групи також переводяться на загальну систему оподаткування при накопиченні заборгованості з нарахуванням штрафів та пені, а саме:

  • при заборгованості до 30 днів нарахування 10% від ставки;
  • при заборгованості більше 30 днів нарахування 20% від ставки.

Яка відповідальність за несплату транспортного податку за авто?

Відповідно до вимог законодавства при покупці автомобіля певної марки українці повинні внести платіж в казну. Так, при вартості автомобіля більше 375 мінімальних заробітних плат потрібно заплатити 25 тис.грн. Несплата транспортного податку загрожує наступними наслідками:

  • нарахування штрафу (при простроченні до 30 днів штраф 10% від ставки, при простроченні понад 30 днів штраф 20% від ставки);
  • нарахування пені.

Які наслідки несплати податку на землю?

Фізичні особи сплачують податок за земельну ділянку / ділянки в розмірі 1-3% від вартості майна. При цьому несплата податку загрожує грошовому стягненню, і характер вимог аналогічний санкціям при несплаті транспортного податку на автомобіль.

Яка відповідальність орендодавців за несплату податків?

Згідно нормам законодавства орендодавці зобов'язані самостійно звітувати за прибуток від оренди та сплачувати до скарбниці 18% від прибутку. Крім цього потрібно платити військовий збір. Несплата податку в такому випадку загрожує стягненнями за незаконну здачу житла або за несвоєчасну подачу декларації.

При цьому справа може не обмежитися адміністративними санкціями, і фізичні особи можуть залучатися до кримінальної відповідальності за несплату податків згідно зі статтею 212 Кримінального Кодексу України. Санкції можуть застосовуватися до всіх видів порушень.

З огляду на вищевикладене при виникненні фінансових проблем не потрібно відкладати їх вирішення на потім. Проблема буде лише посилюватися і принесе тяжкі наслідки. Щоб швидше і легше впоратися з виплатою боргу по податках і не переживати за наслідки найкраще знайти надійного фінансового помічника. Таким може стати онлайн сервіс кредитування, де можна швидко і просто отримати кредит на банківську карту і вирішити свої фінансові труднощі.