Опинившись в складній ситуації, що вимагає термінового відшукання грошових коштів, багато хто звертається до давно знайомого способу - кредиту в ломбарді. В якості застави часто залишається техніка, яка служить гарантією повернення позикових коштів і у разі неповернення кредиту привласнюється ломбардом. Для того, щоб зрозуміти чи вигідно звертатися за кредитом в ломбард на зазначених умовах варто розглянути переваги і недоліки цієї категорії позик.

В якості застави в ломбарді часто служить така техніка, як комп'ютери, ноутбуки, планшети, мобільні телефони, гаджети. Деякі позичальники закладають навіть побутову техніку, таку як праску, мікрохвильову піч, телевізор і ін. Головною вимогою кредитора до застави є її належний вигляд і справний стан.

Що стосується суми, яку можна узяти в кредит в ломбарді, то все залежить від політики компанії. В основному ломбарди видають невеликі суми кредитів, але вона як правило залежить від оціненої вартості заставного майна. Сума кредиту може складати до 80 % його оціненої вартості.

Особливістю ломбардів є те, що чим довше термін кредитування тим вище відсоткова ставка. При простроченні кредиту ломбард має право присвоїти собі закладене майно і продати його.

При виборі цього виду кредитування важливо знати, що роблячи оцінку заставного майна кредитором умисно занижується ціна застави, тому якщо позичальник не повертає кредит він може втратити свою річ за безцінь.

Окрім недоліків кредиту в ломбарді є і ряд переваг - це мінімальна кількість документів для оформлення кредиту (паспорт, інд.код), висока вірогідність схвалення кредиту і швидка видача позикових коштів.