За результатами дослідження, опублікованого Prostobank.ua, був складений рейтинг серед банків, що надають кредит на купівлю квартири в новобудові строком на 10 років у гривні.

Серед досліджуваних сорока банків, що діють на території України, виявилось, що кредитні програми із зазначеними умовами надають 14 банків.

За станом на 23 квітня найбільш вигідну кредитну пропозицію за певними параметрами кредитування надає Банк "Аркада", що пропонує реальну відсоткову ставку за іпотечним кредитом в 14,05 % річних, з разовою комісією в 1,25% і авансом від 20%. Програма не передбачає щомісячних комісій.

На другому місці рейтингу виявився банк "Південний" з пакетом послуг "Південна мрія" із застосуванням плаваючої відсотковоїставки. Реальна процентна ставка за кредитом складає 16,16%, аванс - від 91%, разова комісія складає 1%.

Третє місце найбільш вигідних кредитних пропозицій займає ПриватБанк. Реальна ставка при купівлі житла в кредит на первинному ринку складає 17,9 %. Програмою не передбачено нарахування разових і щомісячних комісій, а аванс повинен складати від 25 %.

Також до рейтингу банків увійшли Кредобанк, Банк "Львів", Укргазбанк, Полтава-банк, VSBank, Ощадбанк, Банк "Глобус", МТБ Банк, Банк інвестицій і заощаджень, ТАСКОМБАНК і БТА Банк. Середня ефективна ставка за іпотечними кредитами складає 21,25 %.