Часто трапляється так, що людина, поспішно оформивши кредит, прирікає себе на важкий тягар. Як наслідок, людина не справляється з виплатами по кредиту і нарощує борги. Щоб вчасно викоренити подібне негативне явище у своїй кредитній історії важливо вчасно використати раціональні способи виходу з проблемної ситуації.

Борг за кредитом - це малоприємна річ, за наявності якої в незручному положенні знаходяться обидві сторони кредитного договору - як позичальник, так і кредитор. Що стосується позичальника, те порушення платіжної дисципліни по кредиту може привести до безповоротних наслідків, пов'язаних з нарахуванням значних сум штрафів і пені, безперервних дзвінків від кредитора з нагадуваннями, псуванням кредитної історії. Положення кредитора теж важко назвати вигідним. Адже він ризикує втратити значну суму позикових коштів, які позичальник позбавлений можливості повернути.

У подібній ситуації головним завданням кредитора є відшукання мирного шляху вирішення проблеми з поверненням кредиту і уникнення судових розглядів. В якості вирішення проблеми кредитором може бути запропонований один із способів розв’язання:

  • пролонгація договору. Термін кредитного договору подовжується, переглядається графік платежів по кредиту;
  • рефінансування. Оформляється новий кредит з більш задовільними умовами для позичальника з метою погашення старого боргу за кредитом.

З боку позичальника важливо вчасно оцінити складну ситуацію з виплатою кредиту, визнати проблему і якнайшвидше вибрати альтернативний варіант її вирішення.