Короткострокові кредити на житлорідко зустрічаються серед банківських програм, але цікавлять багатьох людей. Prostobank.ua з'ясовував, які банки надають річні кредити на купівлю квартир в новобудовах і які з них є найдоступнішими.

За результатами проведеного вивчення кредитних пропозицій банків стало відомо, що з 40 установ надають подібні кредити лише 16. У п'ятірку найбільш доступних увійшли Глобус, Укргазбанк, Ощадбанк, Пивденный і Приватбанк.

Мінімальну процентну ставку на купівлю квартири на первинному ринку в гривні пропонують Глобус і Укргазбанк, які пропонують схожі умови кредитування при 0,01% річних і разовою комісією в 1,5%. При цьому вимоги до авансів по кредитах у банках відрізняються. Глобус встановив вимогу до авансу на рівні 50%, а Укргазбанк - на рівні 30%.

Кредит на квартири в новобудові від Ощадбанку, який зайняв третє місце рейтингу, передбачає процентну ставцу 8,9% і разову комісію в 0,99%. При цьому аванс вноситься на рівні 30%.

Четверте місце рейтингу іпотечних кредитів дісталося Банку Південний, процентна ставка на кредит в якому встановлена на рівні 15%, разова комісія складає 1%, а аванс повинен відповідати 91%.

П'ятірку найбільш доступних пропозицій короткострокового іпотечного кредитування завершує програма, яку пропонує Приватбанк. Умови кредитування не передбачають разових і щомісячних комісій, а процентна ставка складає 17,9%. Аванс вноситися на рівні від 25%.