Верховний суд заборонив Приват Банку налічувати пеню і штрафні санкції під час кредитних суперечок. Про це повідомляє ubr.ua.

Судове рішення прийняте по справі, в якій йде мова про борг фізичної особи за кредитом. При цьому сума самого кредиту склала близько 8 тыс.грн., а розмір заборгованості перевищив 83 тыс.грн при процентній ставці в 25% річних. При цьому більше половини боргу склав розмір наліченої пені, який перевищив 43 тыс.грн. Банк налічував пеню не лише на період дії кредитного договору, а і під час кредитних суперечок. Пояснюється з боку банку це тим, що під час розглядів справи банк не отримував повернення боргу і налічував штрафи і пеню в якості компенсації. Суд не підтримав дії банку і дозволив налічувати пеню з штрафами лише на період терміну кредитування, передбаченого кредитним договором.

Як пояснив старший партнер адвокатської компанії "Кравец і партнери" Р.Кравец, подібні методи збагачення застосовуються не лише ПриватБанком - до таких заходів приходять багато банків, отримуючимаксимальний прибуток від боргу за кредитом, а в деяких випадках і затягуючи процес стягнення боргу для отримання більшого прибутку від нарахованих пені і штрафів.