За підсумками останніх 12 місяців обсяг споживчого кредитування виріс на 39%. Про це повідомляє "Мінфін" посилаючись на дані НБУ.

Українці продовжують звертатися за споживчими кредитами в банки, а банки продовжують на цьому заробляти. На початок травня частка прибутку від таких кредитів перевищила третину від загальної величини доходу з процентних продуктів, що в порівнянні з показниками минулих років значно вище. Так, в 2016-му році частка прибутку від споживчого кредитування становила лише п'яту частину від загального прибутку за кредитами.

Основна частина банків реалізовують засоби, виручені з відсотків по кредитах, на виплату депозитів. Однак деякі українські банки примудряються не тільки впоратися з виплатою депозитних відсотків, але і залишитися « в плюсах ».

Так, лідером в заробітку за споживчими кредитами став Приват Банк, який за минулі місяці поточного року виручив 4,3 млрд. Гривень з кредитів для фізосіб. Другим в рейтингу став Альфа-Банк, кредитний портфель для населення якого перевищує 9 млрд.грн. Йому вдалося заробити за вказаний період майже мільярд гривень. Трійку лідерів завершує ПУМБ, який з кредитним портфелем в 6,2 млрд грн заробив на споживчому кредитуванні за період січень-квітень 2018 року 690 тис.грн.