Як виявити МФО з прихованими комісіями?

Популярність кредитів в МФО росте з кожним днем. Мікропозики дозволяють багатьом людям вирішити свої фінансові труднощі швидко і без зайвої паперової тяганини.

Більшість МФО прагнуть зберігати свою репутацію позитивною і підвищувати свій рейтинг, для чого клієнтам пропонуються інноваційні кредитні пропозиції, участь в програмах лояльності і всіляких акціях.

Однак серед МФО знаходяться і такі компанії, які за вигідними пропозиціями по кредитах приховують по суті кабальні умови кредитування в зв'язку з наявністю прихованих платежів та додаткових комісій.

Щоб не попастися на вудку таким компаній важливо знати як виявити недобросовіснтх МФО і на які нюанси варто звернути увагу при виборі кредиту.

Чому кредити в МФО обходяться дорожче ніж озвучено в рекламі?

Привабливі пропозиції про безвідсоткових кредитах на будь-які цілі для всіх бажаючих озвучуються усюди - їх можна зустріти на рекламних щитах по місту, в засобах масової інформації та в інтернеті. Але при цьому досить часто клієнти МФО виявляють, що реальна вартість мікрокредиту значно перевищує його вартість, яку обіцяли в рекламі.

Пояснюється це тим, що МФО в рекламних пропозиціях озвучують номінальну ставку по кредиту, яка в результаті збільшується за рахунок таких складових:

  • витрати, пов'язані з послугами нотаріуса;
  • послуги страхування;
  • щомісячні комісії;
  • додаткові комісії, пов'язані з обслуговуванням кредиту, зняттям готівки тощо.

Про умови кредитування позичальник може дізнатися на етапі підписання кредитного договору. Усі МФО зобов'язані відповідно до норм законодавства вказувати в кредитному договорі всі умови домовленості. При цьому деякі компанії приховують неприйнятні розміри вартості обслуговування кредиту так, що людям без економічної освіти складно розрахувати реальну вартість кредиту і оцінити його вигоду. Часто такі МФО вказують найважливіші умови по кредитах в примітках і дрібним шрифтом або ж навпаки - щоб не акцентувати увагу прописують важливі умови кредиту в тексті договору серед інших пунктів.

Як результат, позичальник в поспіху, не ознайомившись з умовами угоди, бере кредит, який в результаті не може повернути.

На які нюанси важливо звертати увагу?

Недобросовісні МФО як правило використовують типовий набір схем обману клієнтів, в результаті яких зобов'язання по виплаті непосильного кредиту лягають на нещасного позичальника, а саме:

Немає вимоги довідки про доходи

Більшість МФО видають кредити без довідки про доходи. Таке пом'якшення вимог підходить багатьом українцям, оскільки вони влаштовані неофіційно або забезпечують себе необхідним доходом за рахунок підробітків. При цьому важливо враховувати, що МФО включає в вартість кредиту фінансові ризики, що може значно вплинути на загальну вартість кредиту, включаючи приховані комісії.

Нарахування комісій з основних операцій

Залучаючи клієнтів дешевими кредитами, МФО озвучують на перший погляд незначний розмір комісій. Як результат клієнти МФО мають великі переплати по кредитах.

Так, безвідсотковий кредит може передбачати нарахування разової комісії за видачу коштів, нарахування комісії за зняття готівки, а також нарахування щомісячних платежів за страховку.

Що стосується оформлення страховки, то в МФО можуть повідомити що дана вимога є не обов'язковою для отримання кредиту. Але при цьому співробітник компанії приведе безліч аргументів на користь необхідності її оформлення. Варто відзначити, що розмір страховки може досягати до 1,5% від суми кредиту в місяць.

Головна пастка, якою користуються недобросовісні МФО - це нарахування процентів не на залишок заборгованості, а на всю суму позики, що в підсумку призводить до збільшення переплати в кілька разів.

Де знайти кредит без прихованих платежів?

Щоб оформити вигідний кредит, важливо в першу чергу визначитися з МФО. Допомогти впоратися з цим завданням може онлайн сервіс кредитування, на якому зазначена докладна інформація про кожен МФО та відгуки реальних клієнтів.

Вибравши найбільш вигідний варіант кредиту, важливо дотримуватися наступних рекомендацій:

  1. реально оцінити свої фінансові можливості;
  2. ретельно вивчити умови кредитного договору;
  3. заздалегідь дізнатися про можливості пролонгації кредиту, реструктуризації заборгованості та умови нарахування штрафних санкцій;
  4. наполегливо вимагати від представника МФО озвучити повну вартість кредиту на певну дату.

У разі виявлення підозрілих моментів і відсутності конкретики у відповідях, то з метою виключення фінансових труднощів доцільно буде відшукати альтернативні варіанти кредитування.