Як обманюють при купівлі/продажу авто в Україні?

Купівля авто - це велике капіталовкладення, і в зв'язку з цим подібними угодами нерідко цікавляться шахраї. Тому якщо поспішити з купівлею авто, сплативши завдаток на карту, то існує ризик стати жертвою шахраїв.

В Україні шахраї безперервно вдосконалюють свої схеми обману, продаючи автомобілі. І часом навіть досвідчені дилери не впізнають в продавцях зловмисників.

Важливо відзначити, що шахрайські схеми в Україні присутні не тільки на вторинному ринку авто, а й також процвітають при продажу нових автомобілів. Щоб скоротити ризик стати обдуреним шахраями варто розглянути найпоширеніші схеми обману при покупці авто.

Як обманюють в автосалонах?

Все починається з відвідування автосалону і вибору автомобіля за прийнятною ціною. Оплатити вартість авто пропонують шляхом оформлення автокредиту з внесенням першого внеску. Після цього обіцяють на наступний день підписати необхідні документи і видати авто. Однак з досвіду обману в автосервісах, в даному випадку двері автосалону на наступний день можуть виявитися закритими, а зателефонувавши зажадають доплати за покупку в кілька тисяч. Отримання першого внеску ніхто не підтверджує, а договір з автосалоном полягав на консультаційні послуги та підбір авто. Тому щоб не потрапити в подібну ситуацію перед підписанням угоди уважно вивчайте його умови з супутніми документами. Для впевненості краще заручитися підтримкою юриста.

Потрапити на шахраїв в автосалоні можна також і при продажу автомобіля. У такому варіанті обману менеджер просить привезти авто для його демонстрації потенційному покупцеві. Після цього покупцеві пропонують підписати договір, в якому передбачена виплата комісійних автосалону. Після підписання договору продавець стає жертвою обману: йому пропонують залишити автомобіль в автосалоні для його продажу. Насправді покупця авто так і не шукали, а при бажанні продавця забрати автомобіль назад він не отримує обіцяних комісійних, а стан авто може відрізнятися від початкового.

Перекупи і їх схеми обману

При покупці автомобіля на вторинному ринку варто бути особливо уважним і скрупульозним, адже тут шахрайство спостерігається як при продажу, так і при покупці авто. Купувати автомобіль краще безпосередньо у господаря, уникаючи перекупів. Такі люди займаються масовим збутом старих автомобілів, і вміло використовують розгубленість недосвідчених покупців авто. Ними пропонується свідомо низька ціна на авто, яке, як виявиться після покупки, брало участь в ДТП і вимагає великих капіталовкладень для відновлення. Часто перекупи видають себе за господарів автомобіля і не розкривають всю інформацію про авто до кінця угоди.

Продавці авто можуть також бути обдуреними перекупами. Головною метою шахраїв в такому випадку є отримання автомобіля на свій майданчик. При цьому продавець повинен буде сплатити відсоток за посередництво. У тому випадку, якщо озвучується безкоштовна допомога в продажу авто, то від такого перекупа потрібно бігти стрімголов. При зверненні за допомогою до перекупа для продажу авто обов'язково укладайте договір із ретельним вивченням всіх його умов щоб не постраждати від прихованих умов угоди.

Шахраї в особі покупців авто

Шахраями можуть бути не тільки продавці авто, але і його покупці. Поширений випадок обману, коли продавець виставляє на продаж автомобіль на одному з українських сайтів і довгий час не може його продати. Але настає момент, коли дзвонить покупець з бажанням купити автомобіль. Він повідомляє що не може особисто зустрітися з причини того, що далеко живе. Щоб привернути до себе продавця пропонує внести заставу на банківську карту. Для здійснення операції переказу грошових коштів він виманює у продавця дані паспорта і банківської карти. Після цього цінні персональні дані жертви обману використовуються шахраями в своїх корисливих цілях для оформлення кредиту та інших махінацій.

Підводячи підсумки сказаного важливо відзначити, що шахрайство при покупці і продажу авто в Україні є частим випадком. Тому при здійсненні операції з авто важливо бути обережними, при покупці краще заручитися підтримкою автоекспертів, всі документи підписувати після їх детального вивчення.