Як захистити себе від коронавирусу?

В Україні, як і в усьому світі, введений карантин у зв'язку з пандемією коронавируса. Людей просять залишатися вдома, а виходити тільки при гострій потребі за продуктами або в аптеку. При цьому щоб захистити себе від небезпечного вірусу важливо прислухатися до ряду порад медиків.

Що радять медики в частині заходів захисту від коронавирусу?

У нинішніх умовах захворюваності важливо максимально відповідально поставитися до свого здоров'я та здоров'я своїх близьких. Для цього важливо дотримуватися певних запобіжних заходів. До таких заходів, рекомендованих ВООЗ та МОЗ, відносяться:

  1. Миття рук і обробка їх антисептиком. Мити руки потрібно не поспішаючи, не менше 20 секунд, приділяючи увагу ділянкам між пальцями, нігтям і кисті. У тому випадку, якщо можливості помити руки немає, регулярно обробляйте їх антисептиком.
  2. Обробка речей мильним розчином або антисептиком. Речі, які беруться з дому з собою або приносяться додому потрібно обробляти мильним розчином або антисептиком. Також необхідно регулярно обробляти дверні ручки, вимикачі і крани.
  3. Виключення торкання обличчя при знаходженні поза домом. Цей захід дозволить уникнути коронавірус, який потрапляє через слизову.
  4. Носіння захисної маски. У зв'язку з посиленням карантину в Україні починаючи з 6 квітня заборонено перебування в громадських місцях без засобів індивідуального захисту (маски, респіратори, в т.ч. виготовлені самостійно).
  5. Обмеження особистих контактів і дотримання дистанції. Потрібно постаратися виключити користування громадським транспортом, який в умовах посилених заходів карантину надається тільки за перепустками для працівників медичних установ, закладів торгівлі, аптек, співробітників підприємств критичної інфраструктури, важливих держустанов. В аптеках і магазинах потрібно дотримуватися відстані мінімум 1 м, перебуваючи в черзі. При зустрічі зі знайомими варто виключити рукостискання та обійми.
  6. Своєчасне звернення до сімейного лікаря в разі нездужання. Якщо виникло нездужання важливо якомога швидше звернутися до сімейного лікаря, а в разі різкого погіршення здоров'я - викликати швидку допомогу. Інакше самолікування може бути небезпечно для Вашого здоров'я.

Що не допомагає захиститися від коронавируса?

Незважаючи на наявність дієвих способів захисту від коронавируса в інтернеті існує безліч фейкової інформації. Яскравим прикладом є реклама про вакцину і антивірусні засоби, при цьому згідно з даними ВООЗ на сьогоднішній день не існує лікування і медикаментозної профілактики COVID-19. Також багато користувачів купують в інтернеті вітаміни для підвищення імунітету, але їх вживання може лише допомогти поліпшити стан організму і безсило в боротьбі з коронавірусом. Аналогічний ефект роблять і народні засоби по зміцненню імунітету у вигляді лука, часнику, імбиру та інших спецій. Такі способи можуть допомогти поліпшити здоров'я, але науково не доведена їх ефективність боротьби з COVID-19.

Для того, щоб володіти актуальною і достовірною інформацією про коронавірус найкраще користуватися офіційними джерелами ВООЗ і МОЗ. Для її отримання можна використовувати офіційні сайти, канали в месенджерах і соц.мережі, де регулярно оновлюються дані про захворюваність в країні, даються поради лікарів та інструкції про порядок дій при виникненні симптомів захворювання.

Де знайти гроші на карантині?

У ситуації, яка склалася, багато українців залишаються вдома і змушені залишатися без основного джерела доходу. В таких обставинах багатьох цікавить питання де знайти безпечну і надійну фінансову допомогу.

Одним з алтернатівних варіантів вирішення проблеми з грошима може стати онлайн сервіс кредитування. З його допомогою можна отримати кредит не виходячи з дому і забезпечивши собі захист від коронавируса. Сервіс працює цілодобово, заявка на кредит оформляється через інтернет просто і швидко, а гроші по кредиту нараховуються на банківську карту. Повертати кредит можна аналогічним способом в режимі онлайн.