Пандемія коронавируса істотно відобразилася на фінансовому становищі в світі. Запровадження заходів безпеки в Україні і ряду законопроектів вплинуло на діяльність банків і МФО, які видають кредити населенню.

Режим роботи банків та МФО

У період оголошеної надзвичайної ситуації в країні банки працюють в штатному режимі. Клієнти банків можуть скористатися послугами як при живому зверненні до відділень, так і в онлайн режимі. Деякі банки закрили частину своїх відділень, але до 75% відділень працюють і надають всі види послуг. Щодня кожне відділення закривається на санобробку, а кількість людей в відділенні обмежують для дотримання заходів безпеки.

Скорочення кредитних лімітів

Що стосується кредитних лімітів за банківськими кредитами, то для фізичних осіб вони змінилися в бік зменшення.

Подібне рішення фінансові установи пояснюють в основному тим, що ліміти кредитування визначаються виходячи з фінансових можливостей клієнтів, з метою виключення ситуації, коли позичальник не зможе в майбутньому виплачувати непосильну суму кредиту. Рівень кредитної підтримки українського населення з боку фінансових установ буде регулюватися в залежності від фінансових можливостей більшості позичальників.

Як змінюватимуться процентні ставки?

У зв'язку з карантином багато людей не можуть працювати, а в зв'язку з цим не можуть виплачувати кредити. Щоб допомогти населенню держава вводить пільговий період кредитування на час карантину (березень-квітень 2020 року), яке дозволяє відстрочити платежі по кредиту при погіршенні фінансового стану. Відповідно до вимог законодавства банки не будуть нараховувати штрафи і пеню за несвоєчасну виплату кредиту під час карантину, але після його закінчення кожен позичальник повинен виконати свої платіжні зобов'язання в повному обсязі.

Хто може отримати кредити і мікропозики?

МФО видають кредити населенню без вимоги офіційного працевлаштування, але у позичальника повинен бути стабільний заробіток. Більшість МФО видають перший кредит під 0%, а при подальшому зверненні за кредитом відсоток буде нараховуватися щодня і складатиме в середньому 1,5-1,9%. Сума першого кредиту в МФО обмежується до 3-5 тис.грн, а при її успішному поверненні кредитний ліміт може бути збільшений до 10-15 тис.грн.

Що стосується банківських кредитів, то отримати кредит готівкою в банку під час карантину теж можливо. Видаються кредити від 18 до 65 років. Позичальнику необхідно надати підтвердження про офіційне працевлаштування та довідку про доходи. Крім цього кожен банк формує свій перелік документів, які потрібні для оформлення кредиту.

В умовах карантину багато банків надають можливість оформлення кредиту дистанційно, кур'єр банку може під'їхати до клієнта з документами ля оформлення кредитного договору.

Як оформити кредит в умовах карантину?

В умовах пандемії коронавируса, незважаючи на можливість оформлення кредиту як у відділенні банку так і дистанційно, безпечніше буде вибрати дистанційний варіант оформлення домовленості.

Щоб отримати кредит не виходячи з дому можна скористатися як послугами банків, так і МФО. Для оформлення кредиту позичальникові потрібно вибрати сайт кредитуючої компанії, зареєструватися, заповнити заявку на кредит і пройти перевірку. Після проходження перевірки гроші по кредиту переводяться на карту, а у випадку з оформленням кредитної картки кур'єр може доставити карту клієнту.

Повернення кредиту також може бути проведенев дистанційному режимі шляхом переказу грошових коштів.