Можливість у підприємців в Україні отримати більші суми по кредиту з'явиться завдяки удосконаленню умов державної програми «Доступні кредити 5-7-9%», в умовах якої максимальна сума по кредиту збільшиться з 1,5 млн.грн до 2 млн.грн.

Інформація про це стала відома з офіційного сайту Міністерства фінансів України.

Відповідно до зазначеної інформації удосконалення механізму державної програми доступного кредитування для бізнесу виконується з метою розширення функціональності програми і кола підприємців, які зможуть стати її учасниками. Для цього було прийнято відповідну постанову 18 березня.

В умовах карантину положення програми були доповнені необхідними змінами щодо запобігання розширення коронавируса в країні і боротьби з його наслідками.

Які нововведення цікаві для підприємців по «Доступним кредитами»?

Змінами в державній програмі доступного кредитування передбачено наступне:

  • максимально допустима сума по кредиту збільшується з 1,5 до 2 млн.грн;
  • розширені інвестиційні цілі, на які можуть бути видані доступні кредити. Тепер метою кредиту може бути: а) покупка нежитлової нерухомості без права передачі такої нерухомості в користування третім особам; б) купівля об'єктів інтелектуальної власності за договорами комерційної концесії (франчайзингу), які пов'язані з реалізацією інвестиційного проекту суб'єктом підприємництва; в) поповнення оборотних коштів суб'єкта підприємницької діяльності в розмірі, що не перевищує 25% від загальної вартості інвестпроекту, що фінансується за рахунок кредитних коштів;
  • переглядається розрахунок процентної ставки по кредиту;
  • максимальна сума оплати по гарантії Фонду розвитку підприємництва збільшується до 35%, в той же час відповідно збільшується допустимий рівень частки проблемної заборгованості за кредитами, наданими новим підприємцям, до 25%;

Які зміни в програму введені в зв'язку з пандемією коронавірусу?

В рамках програми розширені інвестиційні цілі, на які можуть бути видані кредити в рамках програми, а саме:

  • інвестиції пов'язані з господарською діяльністю з виробництва лікарських препаратів та/або медичних виробів та/або мед.обладнання;
  • фінансування господарської діяльності з надання населенню соціально-медичних послуг та/або соціально-побутових послуг (догляд за хворими, доставка продуктів і ін.), покриття витрат на виплату заробітної плати співробітникам, орендної плати, комунальних послуг, і в тому випадку, якщо таке фінансування забезпечить приріст робочих місць у такого підприємця.

При цьому встановлено термін, протягом якого кредити в рамках програми можуть бути видані на зазначені цілі - до 01.09.2020г.

Також встановлено максимально допустимі суми кредитів для суб'єктів підприємництва, які кредитуються в рамках програми для реалізації антикризових цілей:

для підприємців, що інвестують проекти з виробництва лікарських та/або медичних виробів та/або мед.обладнання максимальна сума кредиту складає до 3 млн.грн;

для підприємців, які фінансують господарську діяльність у випадках, зазначених вище - до 1 млн.грн.

Для підприємців, які беруть участь в програмі для реалізації проекту з виробництва лікарських препаратів та ін. знижуються витрати на оплату базової процентної ставки за кредитом.

Кредити, які будуть надаватися в рамках програми на антикризові цілі, будуть включені в кредитні портфелі уповноважених банків, через які Фондом надається гарантія в розмірі 80% основної суми заборгованості.