Здійснюючи онлайн-платежі, люди часто стають жертвами не тільки шахраїв, але і втрачають свої гроші з-за хитрощів интернет-магазинів і банків. Для того, що вберегти свої гроші від невиправданих розтрат, потрібно дотримуватися кількох правил безпеки при здійсненні онлайн-платежів.

Вибирайте перевірені сайти

Якщо для здійснення платежів використовується перевірений сайт, особистий кабінет в онлайн-банкінгу або на сайті мобільного оператора, то такий варіант оплати є безпечним. Інша справа - здійснювати платежі з використанням незнайомих ресурсів. У тому випадку, якщо при необхідності здійснення онлайн платежу існують тимчасові труднощі провести його через знайомий ресурс, безпечніше буде відкласти фінансову операцію або ретельно вивчити новий сайт, обраний для оплати (відгуки, термін створення таін.). При цьому варто враховувати, що відгуки про сайт, можуть бути також підробкою.

Вибирайте захищені сайти

Реквізити платіжних карт, на Україні це - карти платіжних систем Visa і Master Card, передаються за допомогою захищеного з'єднання в інтернеті - «https», що відображається в відомостях про сторінку як «https: //» або відображається у вигляді зеленого замочка. У тому випадку, якщо адреса сайту починається з символів «http: //», то він не є захищеним і такому сайту не варто довіряти свої фінансові операції.

Перевіряйте суму платежу

Крім основної суми на товар, озвучений в інтернет-пропозиції, інтернет-магазини можуть закладати додаткові платежі при оформленні замовлення на покупку товару. Тому перед оформленням замовлення і внесенням реквізитів своєї платіжної карти, важливо уважно ознайомитися з умовами покупки і з її повною вартістю з урахуванням всіх платежів, щоб уберегти себе від додаткових переплат.

Враховуйте ймовірність автоматичного списання

Багато сервісів, що працюють по оплатах з системами Android і iOS, можуть автоматично продовжувати передплату на певну послугу без додаткової згоди клієнта, що супроводжується автоматичним списанням коштів з картки клієнта. Також кошти можуть бути списані з рахунку після закінчення тестового безкоштовного терміну користування послугою, про що клієнт заздалегідь погодився з постачальником послуги. З чого випливає, що перед оплатою послуги, важливо уважно ознайомитися з умовами її надання та оплати, переконатися у відсутності умови автоматичного списання коштів за продовження послуги. Допоможе обмежити онлайн платежі і виключити незаплановані списання з карти функція ліміту оплат через інтернет, сума якого встановлюється самостійно в особистому кабінеті клієнта в онлайн банкінгу.

Контролюйте свої витрати

Більша частина банків надає своїм клієнтам опцію відображення всіх транзакцій в особистому кабінеті в режимі онлайн. Але на жаль, не всі банківські сервіси оновлюють інформацію про рух коштів по карті своєчасно, інформація оновлюється з затримкою, що збиває з пантелику власника карти і заважає правильно спланувати витрати через недостовірну інформацію. Щоб збільшити контроль над власними грошима можна підключити опцію SMS-сповіщання, що дозволяє контролювати транзакції по картці в режимі реального часу. Також для збільшення безпеки при здійсненні онлайн-платежів можна створити віртуальну карту, на яку будуть зараховані обмежені суми грошових коштів для оплат через інтернет.