Багато українців при нестачі грошей на покупку нового авто вибирають між покупкою старого автомобіля і покупкою нового авто в кредит. Щоб прийняти зважене рішення, важливо розглянути всі «за» і «проти» кожного варіанту покупки.

За останні роки в Україні популярністю стали користуватися «евробляхи», а в недавньому часі все частіше люди вибирають авто з США, придбані через аукціон. У гонитві за недорогою машиною відомої марки важливо розібратися в питанні, чи реально придбати надійний автомобіль вартістю в 5 тис.доларів. Більшість фахівців, які знаються на автомобілях, стверджують, що такий випадок малоймовірний. За таку вартість автомобіль продається часто старим, в зношеному стані і з великим пробігом. У більшості ситуацій експлуатація такого авто буде проблемна, що супроводжується непередбачуваними фінансовими витратами.

Що принесе покупка старого авто?

Кузов автомобіля, який є його найдорожчою частиною, після закінчення 10-15-ти річного терміну експлуатації матиме суттєві недоліки. Без всяких сумнівів, стан кузова залежить від марки виробництва, від умов експлуатації і від ставлення господаря до автомобіля. Але при цьому складно повірити в те, що за довгі роки експлуатації кузов автомобіля жодного разу не постраждав від подряпин через необережну їзду або від участі в ДТП. Навіть якщо пощастило, і машина не бита і не фарбована, з роками нижня частина кузова, яка контактувала водою або іншими деталями, неминуче піддається корозії.

Виробники автомобілів, випускаючи авто для певної країни, враховують кліматичні умови місцевості, місцеві умови експлуатації автомобілів. Так, автомобілям, що випускаються для нашої країни, властивий підвищений кліренс, більш витривала підвіска, енергоємний акумулятор, наявність підігріву органів управління та ін. Якщо автомобіль, який купується, буде привезений після експлуатації з іншої країни, то в більшості випадків авто не розраховане на українські погодні та дорожні умови експлуатації.

Без всяких сумнівів, автомобілям відомих іноземних марок на відміну від радянського автопрому властивий великий ресурс. Двигун таких авто може без проблем експлуатуватися до 250-300 тисяч пробігу, а в деяких випадках і до мільйона. Однак в разі дешевих авто найчастіше маємо справу з автомобілями зі зношеним двигуном, та й пробіг автомобіля спритні перекупники часто скручують з метою вигідного продажу транспортного засобу.

Що стосується підвіски і електричних систем авто з пробігом, то вони найчастіше при досягненні зазначеного вище віку піддавалися неодноразовому ремонту та ще й умови таких ремонтів та їх якість не завжди є задовільними.

Виходячи з вищевикладеного можна зробити висновок, що купити 10-15-ти літній авто з пробігом за 5 тис.доларів - це ризикований крок, який найімовірніше принесе незаплановані і невиправдані фінансові вкладення для його власника.

Також варто відзначити, що починаючи з 2021-го року всі автомобілі повинні проходити обов'язковий техогляд. Виконати такі вимоги, маючи старий автомобіль буде вкрай проблематично.

Чи варто купувати нове авто в кредит?

Альтернативою придбання старого авто за 5 тисяч доларів може бути вкладення цієї ж суми грошей в покупку нового авто в кредит. Без всяких сумнівів разом з новим авто його власник буде змушений протягом досить довгої кількості часу виконувати кредитні зобов'язання. Але цього не варто боятися, адже дане вкладення може стати кроком до благополуччя, якщо все грамотно спланувати. Адже кредити на автомобіль оформлюються в національній валюті з фіксованою процентною ставкою, що дозволяє спланувати щомісячні виплати з кожної заробітної плати.

При покупці нового автомобіля важливо відзначити вартість його експлуатації. Новий автомобіль є економічним - в середньому витрата дешевого нового авто становить 4,2л бензину / 100 км. Протягом перших трьох років не потрібно проходити техогляд авто, що також забезпечує економію сімейного бюджету. Ще однією перевагою покупки нового авто є безпека такого вибору. Адже незважаючи на те, що авто купується в кредит, воно відразу стає власністю покупця, авто має гарантійний термін експлуатації і по ньому оформляється страховка КАСКО і «Автоцивілка», яка убезпечить від будь-якого випадку на дорозі.

Раніше кредити на авто видавалися не тільки в гривні, але і в іноземній валюті, що робило дане рішення покупки авто досить ризикованим, і при скачках курсу власник автомобіля стикався зі значною переплатою за кредитом. На сьогоднішній день такі ризики виключені в зв'язку з оформленням кредиту в національній валюті. Єдиним нюансом по кредитуванню є процентна ставка. Але при порівнянні актуальних пропозицій на ринку можна вибрати оптимальний варіант за доступною ціною. До того ж багато автосалонів надають знижку на вартість авто при його покупці в кредит. Скоротити переплату по кредиту на авто можна за допомогою послуги дострокового погашення кредиту, яку на сьогоднішній день надають багато банків без нарахування комісії.