Багато людей, прагнучи поліпшити своє життя або почати його «з чистого аркуша» пориваються переїхати в столицю. Але для того, щоб забезпечити себе комфортними умовами життя в Києві потрібно мати певний рівень заробітку.

Скільки коштує життя в Києві?

Щоб визначити середню вартість життя в Києві була зібрана інформація з опитувань як громадян, які планують переїзд, так і людей, які вже живуть у столиці.

Головною складовою витрат для проживання в Києві залишається житло. Тим, хто планує переїхати в столицю і не має власного житла не варто сподіватися на недорогу оренду кімнати в 1-2 тис.грн. Так, за результатами опитування одного з респодентів стало відомо, що вартість оренди трикімнатної квартири на 5 осіб обходиться в 4,5тис.грн на людину в місяць, і мова йде про житло з давнім ремонтом.

Також людям, які планують переїзд, не варто сподіватися на можливість покупки житла в Києві за рахунок його продажу в попередньому місті проживання. Отже, за даними сервісів з продажу нерухомості середня вартість однокімнатної квартири в столиці стартує від 40 тис.доларів США. Якщо говорити про покупку квартири в новобудові, то за кожен квадратний метр доведеться заплатити 550-850 доларів США, а чекати готовності побудованого будинку можна від 2 до 5 років.

Перераховані розцінки стосуються віддалених районів столиці, а якщо говорити про престижну її частини і про центральну частину, то тут вартість нерухомості вище на 40-80%. При цьому вартість житла невиправдано завищена виходячи з його умовам і якості.

Другою вагомою складовою бюджету киян є гардероб. Якщо виключити покупку одягу в секонд-хенді, то варто враховувати, що ціни на одяг у київських магазинах вище на 15-30% цін по Україні.

Якщо говорити про повсякденні витрати на продукти харчування, то в середньому рівень цін в мережах супермаркетів аналогічний цінам в інших містах України. Але якщо порівнювати з невеликими населеними містами, то ціни будуть вищими на 10-15%.

Таким чином, картина про обов'язкові щомісячні витрати киянина має наступний вигляд:

 • витрати на оренду житла - 5 тис.грн;
 • витрати на продукти харчування - 3 тис.грн;
 • витрати на одяг - 1 тис.грн;
 • повсякденні витрати на побутові і гігієнічні приналежності - 600 грн;
 • витрати на суспільний транспорт - 300 грн;
 • накладні витрати - 500 грн.

Разом, щоб жити в Києві і покривати всі необхідні витрати заробіток повинен бути не менше 10,5-11 тис.грн. Але при цьому весь заробіток буде йти на життя в столиці, а забезпечити себе заощадженнями з вказаною сумою заробітку не вийде. Як наслідок питання про непередбачені витрати, про відпустку або велику покупку буде вирішуватися проблематично.

Що думають про життя в Києві молоді люди?

На думку молодих людей, які проживають в Києві протягом 2-5 років, із заробітком менше 20 тис.грн. жити в столиці буде важко. Тому щоб забезпечити себе достатнім рівнем заробітку багато працюють в декількох місцях або підробляють додатково від основної роботи.

Однією з вагомих складових витрат молодих людей є одяг. Адже щоб влаштуватися на високооплачуване місце роботи потрібно не тільки мати відповідну кваліфікацію, а й презентабельний зовнішній вигляд. Тому одяг для співбесіди купується дорогий.

Більшість молодих людей потребують розваг, а дана сфера в столиці дуже добре розвинена й вимагає великих витрат. Тому на розваги молоді люди столиці в середньому витрачають 3-5 тис.грн. в місяць. Якщо спробувати себе обмежити в подібних витратах, то випадеш з соціуму, що загрожує серйозними нервовими потрясіннями і депресією.

Третьою складовою витрат молодих людей є виплата іпотеки. Так, більшість опитаної молоді, яка проживає в Києві тривалий час, наголосила на необхідності придбання власного житла. Цією метою переймаються багато молодих людей, оформляючи іпотечні кредити.

Що стосується можливості отримання іпотечного кредиту, то з доходом менше 20 тис. грн. схвалення в кредиті отримати проблематично. В середньому щомісячний платіж по іпотеці становить 8-12 тис.грн, і за розрахунками банку він неповинен «з'їдати» всю зарплату позичальника.

Що кажуть про столичне життя корінні жителі?

Українці, які проживають в Києві протягом 8-10 років, стверджують, що заробіток повинен бути не менше 1 тис.доларів США на місяць. Такі вимоги до доходів пов'язані з тим, що з плином довгих років життя люди прагнуть обзавестися сім'єю, власною житлоплощею, придбати автомобіль. Покрити такі матеріальні потреби зарплатою в 15-20 тис.грн. не є можливим.

За результатами опитування киян середня сума щоденних витрат складається з наступних статей:

 • покупка продуктів харчування - 500 грн;
 • заправка автомобіля бензином - 150 грн;
 • витрати на каву і перекушування протягом дня - 100 грн;
 • витрати на особисту гігієну - 100 грн;
 • витрати на розваги - 200 грн;
 • витрати на сім'ю - 600 грн.

Таким чином, середня сума щоденних витрат киянина становить 1,65 тис.грн. Щоб покрити витрати при повній зайнятості з 24-денним робочим тижнем заробітна плата повинна становити не менше 40 тис.грн. Це не мінімальна сума заробітку, на яку можна прожити в Києві - це сума заробітку, яка дозволить гідно жити в столиці.

Якщо порівнювати зазначені запити киян з інформацією, якою володіють потенційні приїжджі в столицю, то можна зробити висновок що люди, які планують переїзд до Києва, не мають ні найменшого уявлення про суми витрат в столиці. Тому, переїхавши жити до столиці спочатку важливо відшукати місце роботи, яке покриє в першу чергу обов'язкові витрати, з зарплатою від 15 тис.грн. Згодом, облаштувавшись не варто зупинятись на пошуках кращого місця працевлаштування, продовжуючи ходити на співбесіди. З метою просування по кар'єрній драбині не варто міняти профіль діяльності. Робота за профілем освіти дозволить збільшити рівень власного професіоналізму з подальшим кар'єрним просуванням.

Перед переїздом до Києва рішення варто приймати виважено і обґрунтовано, і в такому випадку зміни в житті матимуть позитивний характер.