Які податки чекають український бізнес у 2020 році?

Як правило, новий бюджетний рік приносить українським підприємцям підвищення податків. Тому кожного представника українського бізнесу цікавить питання, які податки доведеться заплатити в новому році і в скільки вони обійдуться.

За підрахунками лютого минулого року загальна кількість ФОП в Україні досягла 1,2 млн. За спрощеною схемою ФОП може працювати за умови виконання низки вимог. Підприємці, які відносяться до І-ої групи, можуть здійснювати тільки роздрібну торгівлю товарів на ринках або надавати побутові послуги населенню. ФОП І групи не можуть наймати працівників, а загальний дохід повинен бути не більше 300 тис.грн.

Належність ФОП до ІІ-ої групи визначається можливістю надання послуг платникам єдиного податку та населенню, здійсненням виробництва і продажу товарів, роботою в сфері ресторанного бізнесу. Кількість найманих працівників для підприємців цієї групи не повинна перевищувати 10 осіб, а максимально допустимий обсяг доходу може досягати до 1,5 млн.грн.

ІІІ група ФОП характеризується необмеженою кількістю найманих працівників, а допустимий максимальний дохід даної групи відповідає допустимому доходу ІІ-ої групи, і становить 1,5 млн.грн.

Що стосується розмірів податків в 2020 році то для І-ої групи ФОП єдиний внесок складе 210 грн на місяць (10% прожиткового мінімуму). Термін оплати авансового платежу не пізніше 20-го числа поточного місяця або авансовий платіж за весь рік. Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) складе 1,03606 тис.грн. в місяць (22% мінімальної заробітної плати). Термін оплати до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ, тобто в І кварталі до 20 квітня, у ІІ кварталі до 20 липня, в ІІІ кварталі до 20 жовтня, в ІV кварталі до 20 січня. Таким чином, загальна сума податків для І-ої групи ФОП у 2020 році складе 1,24908 тис.грн на місяць.

Для ІІ-ої групи ФОП єдиний внесок становить 944,6 грн на місяць (20% від мінімальної заробітної плати), який треба сплатити не пізніше 20 числа поточного місяця або внести авансовий внесок на цілий рік. ЄСВ для даної групи підприємців встановлений на рівні 1,03906 тис.грн і відповідає 22% мінімальної з/п. Заплатити його необхідно до 20 числа наступного місяця після кварталу, за який сплачується ЄСВ (І квартал - до 20 квітня, ІІ квартал - до 20 липня, ІІІ квартал - до 20 жовтня, ІV квартал - до 20 січня). Загальна сума податків для підприємців ІІ-ої групи становить 1,98366 тис.грн на місяць.

ФОП, які відносяться до ІІІ-й групи,сплачують єдиний внесок одним з двох варіантів: в разі сплати ПДВ у складі єдиного податку єдиний внесок складе 5% від доходу, а якщо підприємець є платником ПДВ то єдиний внесок складе 3% від доходу. Кінцевий термін сплати єдиного внеску - не пізніш 10го дня з дати подання квартальної декларації (І квартал - до 21 травня, ІІ квартал - до 20 серпня, ІІІ квартал - до 19 листопада, ІV квартал - до 19 лютого). Розмір ЄСВ аналогічний розміру ІІ-ої групи ФОП, і становить 1,03906 тис.грн. в місяць. Термін оплати І квартал - до 20 квітня, ІІ квартал - до 20 липня, ІІІ квартал - до 20 жовтня, ІV квартал - до 20 січня. Таким чином, загальна сума податків для ФОП ІІІ-ї групи становить 1,03906 тис.грн плюс відсоток від доходу (5% від доходу або 3% від доходу + ПДВ).