Скільки триває термін позовної давності по кредиту?

Багатьом людям знайоме поняття про термін позовної давності, після закінчення якого позичальник звільняється від відповідальності перед кредитором за невиплачений кредит. Насправді незважаючи на наявність даної законодавчої норми, вона має ряд нюансів, які важливо знати кожному позичальнику.

Поняття про термін позовної давності

Термін давності щодо невиплачених кредитів є проміжком часу, після закінчення якого банк, який виступає кредитором, позбавляється права вимагати повернення боргу через позовну заяву в суд або за допомогою інших способів (допомога колекторів, дзвінки з погрозами та ін.). Іншими словами після закінчення терміну позовної давності з позичальника знімаються зобов'язання виплати кредиту і претендувати на повернення кредиту позичальник законно не може.

Скільки часу триває термін позовної давності?

Термін позовної давності становить 3 роки або 36 місяців. Але при цьому спірним залишається питання початку відліку терміну позовної давності по кредитах для фізичних осіб. З одного боку початок терміну відповідає даті оформлення кредиту, з іншого боку - даті закінчення терміну дії договору. На практиці термін позовної давності по кредитах в МФО починається з дати здійснення останнього платежу по кредиту або з дати останньої зв'язку позичальника і кредитора. При цьому поштове повідомлення позичальника кредитором про подачу позовної заяви щодо стягнення заборгованості є зафіксованим контактом сторін.

Що стосується терміну позовної давності по кредиту позичальника, який помер, то в даному випадку відліктерміну давності рахується по-іншому. Після вступу в спадок кредитор повинен заявити про свої права на стягнення боргу протягом 6 місяців спадкоємцям (дружина або інші спадкоємці).

У тому випадку, якщо є рішення суду про стягнення боргу з боржника, то кредитор має право на законних підставах вимагати повернення кредиту і після закінчення терміну позовної давності.

Чи можна перервати термін позовної давності і не виплачувати кредит?

Нормами Цивільного Кодексу України передбачено випадки, при яких термін позовної давності по поверненню кредиту після рішення суду може бути перерваний. Підставою перервати термін позовної давності можуть бути дії позичальника, з яких він підтверджує свою згоду у виплаті кредиту (реструктуризація заборгованості, пролонгація терміну дії кредитного договору, лист від позичальника про намір виплатити кредит і ін.).

Ще одним фактом, який підтверджує згоду позичальника виплачувати борг за кредитом, є зарахування коштів від позичальника на рахунок кредитора. Даний факт може стати аргументом на користь кредитора при подачі позову в суд. При вирішенні питання зі стягненням боргу в судовому порядку, коли із заборгованістю працює виконавча служба, позичальник може зіткнутися з проблемами виїзду за кордон - інформація про заборгованість потрапляє в міграційну / митну службу.

Де взяти гроші, коли борг по кредиту вимагають колектори?

Коли виникли проблеми з виплатою кредиту або ви стали власником спадщини і одночасно на Вас звалилися проблеми з виплатою кредитного боргу, то виникає питання де знайти гроші щоб позбутися від докучливих дзвінків колекторів і важкої ноші кредитної заборгованості. Адже чекати, поки закінчиться термін позовної давності по кредиту, не найкращий шлях вирішення проблеми. Найбільш альтернативне рішення - це закрити кредитний борг законним шляхом.

Отримати новий кредит для погашення боргуза старим кредитом в банку буде не так просто, аджебагато банків не ризикують схвалювати кредит боржникам. Однак є інший спосіб отримати кредит без відмови - звернутися до онлайн сервісу кредитування. На онлайн сервісі кредитування представлений широкий вибір кредитних пропозицій від надійних МФО, які видають кредити на законних підставах, але при мінімальних вимогах до позичальника. Кредит видається на невеликі суми і під мінімальний відсоток, а перший кредит багато компаній надають на максимально вигідних умовах під 0,01%. Це дозволяє закритий борг по старому кредиту без переплат, а кредит в МФО повернути вчасно з чергової зарплати.