Як вирішити питання з простроченням по кредиту?

Щоб не допустити неприємних наслідків від прострочення по кредиту важливо вчасно прийняти раціональні заходи і знайти найбільш ефективні способи вирішення проблеми.

За статистичними даними у кожного п'ятого українця є заборгованість по кредитах. Дана обставина впливає на життя людини, порушуючи важливі плани, виключаючи заплановані покупки і витрати. Уникнути таких неприємних обставин в житті можуть допомогти грамотно продумані кроки для вирішення проблеми із заборгованістю по кредиту.

Які наслідки прострочення по кредиту?

Першим наслідком, з яким гарантовано зіткнеться позичальник при затримці виплати кредиту - це нарахування штрафу. Крім цього деякі кредитори застосовують до порушника умов кредитних зобов'язань перегляд відсоткової ставки та нарахування пені. Якщо позичальник продовжує не платити по кредиту, то кредитор намагається встановити контакт з боржником, нагадуючи про борги в повідомленнях, телефонних дзвінках, листах. У тому випадку, якщо контакт з боржником встановити не вдається, а заборгованість продовжує накопичуватися, то багато кредиторів підключають до роботи з боржниками колекторів. Колектори застосовують до позичальників-боржників більш жорсткі заходи тиску, погрожуючи конфіскувати майно за борги. Крайнім заходом кредиторів стає звернення до суду, в наслідок чого боржник може втратити квартиру, будинок або автомобіль в рахунок погашення боргу за кредитом.

Наслідками, які виникають у позичальників при простроченні кредиту, є:

 • погіршення кредитної історії позичальника;
 • віднесення позичальника в чорний список;
 • проблеми з виїздом за кордон;
 • судові розгляди;
 • арешт рахунків, активів;
 • втрата майна.

Як правило заходи по відношенню до боржника залежать від терміну прострочення, який поділяють на такі види:

 • незначне (затримка платежів на кілька днів);
 • ситуаційне (прострочення в кілька тижнів);
 • проблемне (термін виплат затримується до 6 місяців);
 • довгострокове (термін виплат по кредиту перевищує 6 місяців).

Які наслідки незначного прострочення?

Багатьох людей цікавлять наслідки при затримці виплат по кредиту на один день. Згідно умов кредитного договору відповідальність за прострочення виплат по кредиту настає вже з першого дня порушення терміну виплат. При цьому деякі кредитують організації допускають в умовах договору термін, протягом якого штрафи не нараховуються і позичальник може продовжити виплату кредиту.

У тому випадку, якщо позичальник затримав виплату на декілька днів (1-4 дні), то, як правило, кредитор нараховує пеню і зв'язується з позичальником, повідомляючи про наявність боргу. У тому випадку, якщо термін погашення кредиту становить 5-7 днів, то до позичальника застосовуються штрафні санкції.

Незначна прострочення по кредиту часто не призводить до тяжких наслідків, але відбивається на сімейному бюджеті позичальника і збільшує вартість кредиту. Вирішити проблему з такого виду простроченням найбільш просто при разовому погашенні всієї суми боргу.

Чим загрожує прострочення в кілька місяців?

Прострочення в кілька місяців негативно впливає на кредитну історію, яка змінюється в гіршу сторону, а позичальник ризикує потрапити в чорний список. Крім цього затяжне прострочення загрожує зустріччю з колекторами, їх дзвінками не тільки самим позичальникам, а й родичам.

Для вирішення проблеми з простроченням необхідно зв'язатися з кредитором з метою врегулювання питання з виплатою боргу.

В результаті переговорів з кредитором може бути прийнято наступне з рішень:

 1. Пролонгація кредиту. Кредитний договір продовжується на аналогічний термін без зміни умов кредитування. Такі умови доступні на сьогоднішній день у багатьох МФО, які видають швидкі кредити в Україні.
 2. Реструктуризація заборгованості. Сума боргу виплачується частинами протягом встановленого терміну. Така домовленість оформлюється між позичальником і кредитором.
 3. Рефінансування кредиту. Дана міра являє собою оформлення нового кредиту для погашення старого кредиту. Такий вид угоди можна оформити як у кредитора, який видав старий кредит, так і іншого кредитора.

Які наслідки прострочення в кілька років?

Тривалі прострочення в кілька років мають найважчі наслідки. Найчастіше, якщо сума боргу значна банк вирішує питання з стягненням заборгованості через суд. Суд на законних підставах може прийняти рішення про стягнення боргу з позичальника, виставивши його майно на торги. А гроші, отримані з продажу майна, отримає кредитор в рахунок погашення заборгованості по кредиту.

В інтересах обох сторін досягти досудового врегулювання спору, а це означає, що при тривалому простроченні позичальникові потрібно спробувати домовитися з кредитором про можливе вирішенні питання із заборгованістю мирним шляхом. Можливо варто взяти новий кредит щоб погасити старий. В іншому випадку крім боргу за кредитом позичальник буде змушений виплачувати судові витрати, які значно позначаться на сімейному бюджеті.

Якщо все таки суд не вдалося уникнути, то потрібно заручитися підтримкою грамотного адвоката і показати кредитору свою зацікавленість у виплаті боргу.

Де знайти гроші для виплати прострочення?

Найчастіше вирішувати проблему з виплатою кредиту потрібно екстрено, бо кожен день нараховується значна сума штрафів. Щоб уникнути додаткових витрат, закрити борги без переплат, найкраще взяти кредит без відсотків. Надає на сьогоднішній день таку послугу онлайн сервіс кредитування, на сайті якого можна оформити кредит за паспортом та ІПН. Оформлення займає до 15-20 хвилин. Більшість МФО, що видають кредити через даний сервіс надають перший кредит під 0,01%, що є вигідним рішенням проблеми із закриттям прострочення по старому кредиту.