Наважуючись на кредит, людина не завжди може спрогнозувати проблеми з його виплатою, і як наслідок від заборгованості по кредитах страждає її кредитна історія. В таких обставинах при виникненні потреби в грошах цікавить питання, як отримати кредит із зіпсованою кредитною історією.

Поняття про кредитну історію

Кредитна історія являє собою зведену інформацію про позичальника, який хоча б раз в житті звертався за кредитом. У кредитній історії міститься інформація про місце отримання кредиту, про суму та термін кредиту, про виконання позичальником кредитних зобов'язань, включаючи і своєчасність оплати кредиту, а також про наявність боргів по кредитах, судових розглядів і відмов в кредитуванні.

Перед тим, як схвалити кредит позичальнику, багато кредиторів перевіряють якість його кредитної історії. У тому випадку, якщо кредитна історія позитивна, і позичальник своєчасно виплачує кредит і не має боргів, фінансові установи схвалюють кредит. Якщо ж за позичальником є прострочення по виплаті кредиту, борги, то банківські установи не довіряють свої фінанси таким позичальникам і як правило відмовляють у кредитуванні. МФО більш лояльно ставляться до своїх клієнтів і у них можна отримати кредит з поганою кредитною історією. При цьому таке ставлення до позичальників компенсується вартістю кредиту, якою покриваються ризики.

Що псує кредитну історію?

Прострочення за кредитами згубно впливають на кредитну історію. Залежно від тривалості прострочення ділять на такі види:

  • короткострокове прострочення. Прострочення, якеприпустиме за умовами кредитного договору і не перевищує 3-7дней;
  • непогашене прострочення. Прострочення виплат по кредиту тривалістю більше 10 днів. Такий етап кредитування характеризує позичальника як порушника платіжної дисципліни, і псує його кредитну історію.

Також на кредитну історію впливає частота прострочень по кредиту. Так, якщо людина допустила разову невелику затримку платежу по кредиту, то таке порушення некритично. І якщо при зверненні в банк виникне питання по даному випадку, то його можна легко пояснити і отримати схвалення в кредиті. Якщо ж затримка виплат по кредиту відбувається регулярно, то це говорить про фінансові проблема позичальника. Така інформацію обов'язково заноситися в кредитну історію, і в подальшому банки відмовляють таким позичальникам в кредиті.

Де зберігаються кредитні історії?

Кредитні історії всіх позичальників зберігаються в так званій базі даних, яка отримала назву Українське бюро кредитних історій (УБКІ). Кожен кредитор повинен вносити дані в УБКІ про кожного свого позичальника, незважаючи на якість виконання ним кредитних зобов'язань.

Як перевірити свою кредитну історію?

За вимогами чинного законодавства кожна людина один раз на рік має право безкоштовно дізнатися свою кредитну історію. Щоб отримати таку інформацію необхідно відправити письмовий запит до УБКІ та надати копію паспорта та ІПН. Якщо протягом року знадобиться повторна перевірка кредитної історії, то такий запит уже буде платним, і складе близько 50 грн.

Чи можна отримати кредит з поганою кредитною історією?

Як вже говорилося раніше, отримати кредит із зіпсованою кредитною історією в банку малоймовірно. А ось кредит в МФО в такій ситуації стане гарантованим способом отримати гроші в кредит.

До того ж, не виключені помилки в кредитній історії, тому корисно регулярно перевіряти свою КІ, і в разі наявності в ній недостовірної інформації вирішувати питання з її виправленням.

Чи можна виправити кредитну історію?

Кредитну історію видалити неможливо, але виправити цілком реально. Для цього потрібно заповнити свою кредитну історію позитивними характеристиками в частинівиконання кредитного договору. Чим більше буде успішно виконаних кредитів, тим швидше кредитна історія прийме пристойний вигляд і допоможе отримати схвалення в банківському кредитуванні. Таким чином, швидкий кредит в МФО - це не тільки вигідний спосіб отримання швидкої фінансової допомоги, але ще і шлях виправити свою КІ і отримати гарантований кредит без відмови.