Більшість людей живуть від зарплати до зарплати. Не маючи достатньої кількості заощаджень, при виникненні фінансових труднощів вони шукають шлях, як пережити нелегкі часи. Кілька корисних порад допоможуть впоратися з труднощами в подібних обставинах.

Зіткнутися з проблемою нестачі грошей може кожен, і найчастіше це відбувається несподівано при виникненні якихось значних матеріальних витрат. Допоможуть пережити лихоліття наступні поради:

  1. Не панікуйте. Якщо з Вами трапилася якась неприємність - намагайтеся зберігати спокій. Адже розлади і надмірне хвилювання призведе ще до більшого стресу і створить для Вас додаткові проблеми. У форс-мажорній ситуації важливо зберегти спокій, холоднокровність і зібраність. Це дозволить реально оцінити ситуацію, яка склалася, і знайти шлях для її вирішення.
  2. Розставте пріоритети у витратах. В умовах обмеженого бюджету важливо спланувати свої витрати і зрозуміти, яку суму грошей Ви маєте в своєму розпорядженні. Далі потрібно визначити які будуть потрібні витрати найближчим часом, і правильно розставити пріоритети у витратах. Важливо на перше місце витрат розставити обов'язкові витрати, а вже потім бажані покупки. Такий аналіз допоможе правильно розподілити кошти, які є на поточний момент.
  3. Вивчіть можливі рішення проблеми. Після того, коли наявні фінанси сплановані, потрібно зрозуміти, як виходити зі складного матеріального становища, уникаючи важких наслідків. У тому випадку, якщо на Вас оформлений кредит, важливо якомога раніше звернутися до кредитора і вирішити проблему з виплатою кредиту. Більшість кредиторів йдуть на зустріч своїм клієнтам, і схвалюють пролонгацію кредиту.
  4. Зменшіть обсяг витрат. Щоб пережити лихоліття потрібно скоротити свої витрати. Це допоможе уникнути неприємних наслідків сформованих матеріальних труднощів, і допоможе заощадити гроші для забезпечення фінансової подушки безпеки. Зменшуючи обсяг витрат важливо дотримуватися принципу віддавати перевагу потребам, а не бажанням.
  5. Шукайте способи збільшення доходу. Якщо ви на існуючому місці роботи зарекомендували себе як грамотний фахівець, то попросіть підвищення. Якщо все зробити грамотно, то це допоможе вирішити питання зі збільшенням доходів. Якщо кар'єрне зростання вам не світить, то збільшити доходи можна при відшуканні додаткового джерела заробітку. Згадайте чим ви любите займатися, і можливо Ваше хобі стане непоганим джерелом доходу. Наприклад, для чоловіків актуальними варіантами підробітку стає робота на таксі, а жінки можуть заробити на домашній випічці.
  6. Отримайте кредит. Кредит може стати рішенням при терміновій необхідності в грошах. Перед тим, як звернутися за кредитом, важливо оцінити всі можливі варіанти кредитування. Найпростіше це зробити на онлайн сервісі кредитування, де зібрані як банківські пропозиції. так і кредити від мікрофінансових організацій. Даним способом вирішення фінансових проблем не варто зловживати, але якщо потрібні гроші терміново, то онлайн кредитування дозволить впоратися з проблемою, що склалася. При цьому важливо розуміти, що кредитування буде успішним тільки за умови своєчасного повернення кредиту без прострочень.
  7. Зверніться по допомогу до близьких. Коли всі перераховані вище варіанти не допомагають, то залишається звернутися за допомогою до родичів або близьких друзів. Багато людей виключають подібний варіант вирішення фінансових труднощів, але коли нічого не залишається окрім як звернутися за допомогою до рідних, то потрібно постаратися поставитися з повагою до близьких і стримати дані їм обіцянки в поверненні грошей.