Оплата комунальних платежів є однією з найбільш актуальних тем для українців. Адже тарифи на комунальні послуги зростають незрівнянно з ростом рівня заробітних плат, і в зв'язку з цим багатьох цікавить питання, як заощадити на комунальних платежах в Україні.

Особливо гострим питання з оплатою комуналки стає в осінньо-зимовий період, коли до стандартного пакету послуг додається оплата за опалення, яка «з'їдає» значну частину сімейного бюджету. З середини минулого зимового періоду почала працювати нова система монетизації субсидій. Українцям знадобиться ще чимало часу, щоб до неї звикнути, однак на вартість комуналки дане нововведення істотно не вплинуло.

Які тарифи на комунальні послуги в Україні в 2019 році?

Цілком очевидно, що зі зміною глави держави країну чекають зміни у всіх сферах життя. На сьогоднішній же день тарифи на основні комунальні послуги виглядають наступним чином:

 1. Опалення. Тариф на виробництво теплової енергії залежить від умов її обліку. Так, при наявності індивідуального або загальнобудинкового лічильника тариф становить 1,655 тис.грн. за 1 Гкал. При відсутності приладів обліку вартість за опалення залежить від площі приміщень, і становить 39 грн за 1 кв.м.
 2. Електрична енергія. Тарифи на електроенергію для населення залишаються поки на рівні введених з березня 2017 року. При споживанні до 100 кВт ∙ год тариф складе 0,9 грн за 1 кВт∙год. При споживанні понад 100 кВт∙год - 1,68 грн за 1 кВт∙год.
 3. Газ. Вартість газасоставляет 9 грн за 1 куб.м.
 4. Холодна вода. Тарифи на водопостачання і водовідведення встановлюються підприємствами-постачальниками. Водопостачання становить від 5,64 грн без ПДВ за 1 куб.м (КП «Луцькводоканал») до 16,67 грн без ПДВ за 1 куб.м (КП "ВУВКГ міста Ужгорода"). Водовідведення становить від 4,04 (КП "Чернівціводоканал") до 11,96 (ОКПП "Дніпро-Кіровоград" ") грн без ПДВ за 1 куб.м.
 5. Гаряча вода. Тариф на гарячу воду встановлюється постачальниками по регіонах країни, і на початок 2019 року збільшився в середньому на 20%. Вартість гарячого водопостачання по регіонах України складає від 33,42 до 105,78 грн з ПДВ за 1 куб.м.

Починаючи з травня поточного року в законодавстві вносяться наступні зміни, що стосуються комунальних послуг:

 • налічуватиметься абонентська плата навіть за відсутності споживання ресурсами для підтримки роботи постачальних компаній.
 • дозволяється відключення від комунальних послуг при заборгованості за їх споживання.
 • в разі прострочення комунальних платежів буде нараховуватися пеня.

Скільки коштує комуналка для сім'ї з трьох осіб?

Загальна вартість комуналки по Україні може значно відрізнятися. На її величину впливає ряд наступних факторів:

 • склад сім'ї (співвідношення дорослих і дітей);
 • площа житла;
 • місце проживання (місто, область);
 • наявність громадян пільгових категорій в сім'ї;
 • наявність приладів обліку на ресурси та ін.

Згідно з даними новинних порталів середня вартість комуналки в зимовий період для сім'ї з трьох осіб становить 2-3 тис.грн. в місяць, а в літній період падає до 1-2 тис.грн.С урахуванням того, що мінімальна заробітна плата в Україні становить 4,173 грн, комуналка в багатьох сім'ях з'їдає половину сімейного бюджету.

Як зменшити комунальні витрати?

В першу чергу, важливо раціонально використовувати ресурси, щоб зменшити плату за комунальні послуги.

Для сім'ї рішеннями на шляху до зменшення комунальних платежів стане:

 • установка лічильників на гаp, воду, опалення. Адже відсутність приладів обліку зобов'язує оплачувати середню вартість ресурсів за кількістю прописаних на житлоплощі членів сім'ї;
 • скорочення часу роботи енергоємного обладнання. Витрата електроенергії значно впаде в разі зменшення годин роботи електродуховки, водонагрівача, пральної машинки і ін .;
 • оформлення субсидії. Даний шлях зажадає чималої кількості тимчасових і нервових витрат, але якщо довести справу до кінця це призведе до зменшення розміру платежів.

Де знайти гроші на оплату комуналки, коли їх не вистачає?

Іноді трапляється так, що не дивлячись на економію ресурсів і наявність субсидії грошей на оплату комуналки все одно не вистачає. В такому випадку не варто впадати у відчай, а виходом з проблемної ситуації може стати короткострокове фінансування, яке дозволить перекрити актуальні потреби.