В інтенсивному ритмі життя щоб встигнути впоратися з усіма справами багато людей зважуються на купівлю автомобіля. Не у всіх відразу знаходитьсявся сума грошей для покупки, і тоді виникає питання про можливість отримання кредиту в банку для покупки авто.

Які банки надають автокредити?

На сьогоднішній день відшукати банк, в якому можна отримати кредит на авто не так просто. Адже даний вид кредитування пов'язаний з високими ризиками, і кожен банк намагається звезти їх до мінімального рівня, створюючи свої вимоги до позичальника. На сьогоднішній день кредит на авто надають такі банки:

  1. Ощадбанк. Максимальний термін кредиту може становити до 7 років, а сума кредиту може становити до 10 млн. грн. Процентна ставка встановлюється індивідуально і може складати від 0,1%. Аванс від 10%.
  2. Глобус. Сума кредиту на авто від 10 тис. грн. до 1,5 млн.грн. Річна ставка від 12,5 до 19%. Максимальний термін кредитування - до 7 років. Аванс в розмірі 10% від суми кредиту. Комісія 0,9% від суми кредиту.
  3. Укргазбанк. Кредит до 150 тис.грн. на термін до 5 років. Ставка 13,49% річних. Зобов'язання надати заставу і оформити страховку. Авансовий платіж в розмірі 45 тис.грн.
  4. ТАСКОМБАНК. Кредит від 100 до 400 тис.грн. на термін до 5 років під 14% річних. Авто виступає в якості застави по кредиту. Аванс від 20%. Разова комісія 3%.
  5. ПриватБанк. Максимальний термін кредиту - до 7 років на суму від 100 тис.грн. до 1,5 млн.грн. Ставка від 18% до 23,9%. Зобов'язання страховки і авансу в розмірі від 10% від суми кредиту.

Вивчивши перераховані вище вимоги, стає зрозумілим, що автокредит супроводжується обов'язковим внесенням початкового внеску в розмірі не менше 10% від суми кредиту. Автомобіль, що купується в кредит, в більшості банківських пропозицій виступає в якості застави по кредиту.

Як повертати автокредит?

Умови користування та повернення кредиту чітко прописані в текстовій частині кредитного договору, і ознайомитися з даними зобов'язаннями краще до укладення договору. Велика частина кредитів передбачає:

  • Ануїтетну форму повернення кредиту, коли платежі вносяться рівними частинами протягом усього строку дії кредитного договору. Однак для кредитів на велику суму вигіднішою є класична схема виплат, коли відсоток по кредиту нараховується на залишок і платежі скорочуються з плином терміну кредитування.
  • Стягнення заборгованості по кредиту в судовому порядку. У тому випадку, якщо позичальник не буде виплачувати кредит, порушуючи свої зобов'язання за кредитним договором, то кредитор має право звернутися до суду і претендувати на відчуження у позичальника автомобіля, який виступає в якості застави по кредиту.

Якщо суд прийме сторону кредитора, то автомобіль може бути виставлений на аукціон, а сума, виручена з аукціону, буде перерахована банку в рахунок погашення боргу за кредитом. У тому випадку якщо виручена сума виявиться більше боргу по кредиту, то залишок повертається позичальнику. Якщо ж сума, отримана за продаж авто по аукціону виявиться менше боргу, то позичальник повинен буде заплатити залишок банку.

У тому випадку, якщо суд прийме сторону позичальника, то кредитор повинен буде переглянути умови повернення кредиту на більш прийнятні для позичальника (графік реструктуризації заборгованості, перегляд сум і інтервалу платежів тощо).

Яка альтернатива банківському кредитуванню?

Сумніваючись у схваленні банківського кредиту, найкраще мати запасний варіант для взяття грошей в кредит.

Скоротити ризики відмови в кредитуванні, зменшити час на оформлення кредиту та очікування відповіді по кредиту можна якщо отримати кредит онлайн на карту. Кредит в МФО видається на невеликі суми і на короткий термін, що дозволить спланувати свій сімейний бюджет під найбільш комфортні умови кредитування, не обтяжуючи себе довгостроковоюкабалою кредитних зобов'язань.