Багато українців з кожним днем переходять на безготівкові розрахунки за допомогою платіжних карт. Однак не всі з них знають, яку додаткову вигоду можна отримати від користування банківськими картами.

Одним з найпоширеніших способів додаткового заробітку по пластиковій картці є функція «кешбек». Дослівно з англійської мови ця послуга перекладається як «гроші назад». Полягає така послуга в поверненні частини вартості покупки, сплаченої за допомогою банківської карти, у вигляді бонусів або грошових коштів на рахунок платника.

Як оформити кешбек?

Відсоток повернення коштів за послугою «Кешбек» незначний, і в середньому становить 2-10% від суми покупки, проте якщо даною послугою користуватися регулярно, то сума може стати приємним доповненням до доходу. При цьому важливо знати про те, що дана послуга відповідно до вимог чинного законодавства вважається додатковим видом доходу і оподатковується.

Щоб скористатися функцією кешбек банк передбачає дану функції в умовах користування банківською картою. Кожен банк створює свої особливі умови по користуванню функцією кешбек, відсоток її повернення і перелік магазинів, на які поширюється дана послуга. Кешбек може бути передбачений як на дебетовій картці, так і по кредитній картці.

Найбільш привабливі пропозиції по функції «кешбек» пропонують такі банки:

  • Альфа-Банк Україна;
  • Банк Кредит Дніпро;
  • ПриватБанк;
  • Промінвестбанк;
  • ТАСКОМБАНК і ін.

На яких умовах діє кешбек?

Функцією кешбек можна скористатися далеко не при кожній покупці і не в кожному магазині. Така функція працює тільки в ряду магазинів, які входять в групу компаній-партнерів банку або беруть участь в бонусної програмі. Кешбек не завжди повертається у вигляді реальних грошових коштів. Часто кешбек повертається у вигляді бонусів, якими можна скористатися тільки при оплаті покупок в певних магазинах.

Багато банків обмежують суму повернення по кешбеку, встановлюючи ліміт. У багатьох банках кешбек обмежується грошовим лімітом (Альфа-Банк - до 500 грн., ІдеяБанк - до 50 грн). Деякі банки диференціюють умови кешбека щодо класу банківських карт, надаючи привілейованим клієнтам вигідніші умови повернення коштів.

Багатьма картами не допускається переведення бонусів або грошових коштів з бонусного рахунку на основний рахунок. Наприклад, клієнтам ПриватБанку, що беруть участь в програмі «Бонус Плюс», бонуси нараховуються на спеціальний бонусний рахунок, гроші з якого не можна перевезти на основний. Скористатися бонусами з рахунку можна тільки в певних магазинах, що беруть участь в бонусної програмі банку.

Як заробити за допомогою банківської карти?

Багато банків залучають клієнтів, озвучуючи високий відсоток повернення коштів по кешбеку. На практиці функція працює дещо по-іншому, і відсоток повернення коштів залежить від суми зробленої покупки і місця покупки. Що стосується виду банківських карт, то по кредитних картах відсоток повернення коштів встановлюється вище, ніж по дебетових картках.

Вигоду від функції кешбек розглянемо на прикладі кредитної картки «Максимум» від Альфа-Банку. За умовами даної карти в залежності від виду та місця покупки, оплата якої здійснюється по карті, встановлюється різний відсоток повернення коштів. За такими регулярними витратами сімейного бюджету як покупка продуктів харчування і непродовольчих товарів повертається 2% від суми покупки. При купівлі бензину повертається 3%. Таким чином не докладаючи зусиль, можна повернути до 7% вартості покупок що в сумі за рік становитиме приємну суму. Поїздка у відрядження, невеликий вікенд або відпустка може додати «плюси» по кешбеку при покупці залізничних і авіаквитків, а також при купівлі товарів в Duty Free.

Вибираючи кредитну карту вартопам'ятати, що наявність функції «кешбек» є не головним параметром вибору карти, а приємним доповненням. Перед тим, як вибрати кредитну карту, переконайтеся в тому, що умови кредитування за карткою будуть відповідатиВашими доходам і будуть вигідні для Вас.