За останні кілька років кредити в мікрофінансових організаціях (МФО) завоювали довіру українців. Щоб співпраця з МФО була вигідною для позичальника потрібно навчитися правильно користуватися мікрокредитами.

На кого орієнтовані кредити в МФО?

Основним завданням МФО є забезпечити фізичних осіб швидким і простим кредитуванням. Оскільки кредити в МФО видаються під високий відсоток, а їх сума не є значною, то такий вид кредитування не підійде для вирішення великих фінансових проблем. Мікрокредити підходять в якості способу відшукання грошей до зарплати, негайного вирішення фінансових проблем.

Такі кредити можуть підійти людям, які мають стабільний щомісячний заробіток, і які не розрахували свої можливості і потребують невелику суму коштів до виплати чергової заробітної плати. Такий кредит звільняє людину шукати допомоги у родичів або друзів, розповідаючи про свої проблеми.

На які цілі видається кредит в МФО?

Оскільки кредит у МФО не зобов'язує позичальника озвучувати мету кредиту, проблеми людини залишаться конфіденційною інформацією, а призначення виданим кредитом позичальник визначає самостійно як йому заманеться.

Деякі МФО вимагають від позичальника заповнити в заявці на кредит інформацію про мету кредиту, проте дана інформація ніяк не впливає на схвалення кредиту, а при його видачі не підтверджується і не перевіряется.

Як швидко оформляється кредит в МФО?

У рекламі більшість МФО обіцяють видати кредити за 10-15 хвилин. На практиці час оформлення кредиту залежить від наступних складових:

  • заповнення заявки на кредит в МФО. Кожна компанія створює свій бланк заявки на кредит. Залежно від складності заявки її заповнення може займати від 5 хвилин до півгодини. Заявка на кредит оформляється при першому зверненні за кредитом. В подальшому час видачі кредиту скорочується в зв'язку зі спрощенням процедури видачі кредиту.
  • обробка заявки на кредит. Після подачі заявки вона приймається в автоматичну обробку, яка може становити від 5 хвилин до кількох днів. Час, що витрачається на обробку залежить від часу подачі заявки. Так, в будні дні в межах робочих годин заявка обробляється швидко, а якщо заявка на кредит відправлена на вихідних або в пізній час, то вірогідні затримки рішення по кредиту.
  • укладення кредитного договору та отримання грошей за кредитом. Після схвалення видачі кредиту перед позичальником стоїть завдання вивчити кредитний договір і відзначити свою згоду з усіма його умовами. Даний етап є дуже відповідальним - важливо знати всі нюанси кредитування, наявності додаткових платежів і штрафів. На ретельне вивчення йде час, а ті позичальники, які знайомі з договором, підписують йогоне дивлячись і витрачають на це кілька секунд. Після підтвердження своєї згоди з договором гроші за кредитом переводяться на банківську карту, зазначену в заявці на кредит.

Таким чином отримати кредит за 15 хвилин здатний тільки досвідчений позичальник, а новачкові для отримання кредиту знадобиться від 30 хвилин до 1,5 години.

Як правильно вибирати МФО?

На сьогоднішній день на ринку мікрокредитування працює ціла безліч МФО. Недосвідченому позичальникові вкрай складно вибрати МФО щоб отримати кредит на карту. Щоб полегшити цей процес і допомогти населенню підібрати кредит під індивідуальні запити і матеріальні можливості, створений онлайн сервіс кредитування. На онлайн сервісі розміщенийкредитний калькулятор, який дозволить вибрати найбільш підходящу МФО для оформлення кредиту. Після цього позичальник може відразу оформити заявку на кредит і отримати гроші на банківську карту.