Часто люди не можуть вплинути на обставини, які позбавляють їх можливості повернути кредит вчасно. Щоб скоротити розмір матеріальних втрат важливо якомога швидше дізнатися про розмір своєї заборгованості і постаратися її погасити.

Найбільш поширеними причинами проблем з виплатою кредиту стають:

  • раптова хвороба позичальника або його рідних і пов'язані з цим матеріальні витрати на лікування і госпіталізацію;
  • терміновий від'їзд в інше місто чи країну;
  • людина просто закрутилася в справах і забула погасити кредит вчасно.

У всіх озвучених ситуаціях і в будь-яких інших обставинах при простроченні виплати кредиту нараховуються штрафи і пеня, що негативно позначається на репутації позичальника і фіксується в його кредитный історії.

Як безкоштовно дізнатися про борг по кредиту?

Найпростішим і безкоштовним способом отримання інформації про свої борги по кредиту є звернення безпосередньо до самого кредитора. В якості запиту на дану інформацію може служити лист відправлений поштою або через електронну скриньку, а також можна особисто відвідати одне з відділень кредитуючої компанії.

Якщо встановити контакт з кредитором не вдається, то дізнатися про заборгованість можна за допомогою наступних способів:

  1. Дізнатися інформацію у партнера УБКІ. Такі сайти знаходяться у вільному доступі, однак потрібно бути дуже обережними користуючись їхніми послугами у зв'язку з високим ризиком зустрічі з шахраями.
  2. Скористатися мобільним додатком «Кредитна історія». Його можна встановити на будь-який телефон і бути в курсі своїх кредитів в онлайн режимі.
  3. Скористатися додатком Приват24.

Згідно із законом кожен позичальник має право на безкоштовний доступ до власної кредитної історії тільки один раз на рік, наступні запити будуть платними.

Як дізнатися свою кредитну історію в УБКІ?

Кредитна історія кожного позичальника починає записуватися з першого звернення за кредитом, а далі ведеться і зберігається в Українському бюро кредитних історій (УБКІ). УБКІ має свій сайт і отримати інформацію про свою кредитну історію в режимі онлайн можна при виконанні наступних дій:

1. Зайти на сайт УБКІ (www.ubki.ua) і зареєструватися, залишивши свої персональні дані і номер телефону.

2. Прикріпити до анкети відскановану копію паспорта та ІПН.

3. Надіслати запит на отримання інформації про кредитну історію на адресу електронної пошти.

4. За умови надання повного пакета документів відповідь на запит буде отримана через 2 дні.

Як вже зазначалось вище, перший запит є безкоштовним, а починаючи з другого запиту вартість послуги оцінюється в 50 грн.

Як вирішувати питання із заборгованістю?

У ситуації з заборгованістю одним з гарантованих способів вирішення проблеми є співпраця з мікрофінансовими організаціями (МФО). МФО видають кредити навіть при наявності заборгованості по раніше виданих кредитах. Єдина умова - не мати боргів перед компанією, до якої звертаєшся за кредитом.

Щоб отримати кредит із заборгованістю потрібно звернутися на онлайн сервіс кредитування і вибрати пропозицію однієї з компаній, представлених на сайті. Допоможе визначитися з вибором кредитора розрахунок, зроблений кредитним калькулятором на сайті онлайн сервісу.

Після вибору компанії потрібно перейти на її сайт по посиланню і заповнити заявку на кредит. Після проходження реєстрації та заповнення заявки з наданням паспорта та ІПН, заявка проходить обробку в автоматичному режимі. Після схвалення кредиту позичальник підписує кредитний договір і отримує гроші на банківську карту.