Економічна криза в країні призвела до подорожчання цін на всі товари і послуги. При обставинах, що склалися люди змушені брати споживчі кредити. Щоб кредит допоміг вирішити фінансові проблеми, а не примножував їх, буде корисно знати як заощадити на кредиті.

Наступні рекомендації можуть стати в нагоді позичальникові і допомогти заощадити на кредиті:

 • Оформлення рефінансування або перекредитування. Якщо позичальникові з існуючими не зовсім вигідними умовами кредиту оформити перекредитування, то це дозволить перейти на більш вигідні і комфортні умови по кредиту. Перекредитування може стати в нагоді, щоб закрити кілька відкритих кредитів одною новою позикою на більш вигідних умовах і більш тривалому терміні.
 • Економія при іпотечному кредитуванні. При оформленні та виконанні іпотечного кредиту допомогти зі скороченням загальної вартості кредиту може дострокове його погашення, перегляд умов виплати з переходом на диференційовані платежі, оформлення нерухомості, що купується, на обох власників та ін.
 • Повернення вартості страховки через дострокового погашення кредиту.
 • Погашення кредиту по кредитній карті в термін пільгового періоду кредитування за допомогою оформлення мікропозик.

Рефінансування кредиту

Є найпоширенішим способом економії коштів при виплаті кредиту. Для оформлення рефінансування оформляється новий кредит в сумі, порівняння з сумою боргу за старими кредитами, або в більшій сумі під більш низький відсоток і тривалий термін.

Перед тим, як оформити рефінансування варто провести аналіз і вивчити кредитні пропозиції як нинішнього банку-кредитора, так і інших кредитних програм в інших банках. Результат моніторингу може привести як до оформлення рефінансування шляхом переходу на нові кредитні відносини в новому банку, так і до переоформленню нового кредиту за програмою рефінансування в нинішньому банку.

Як заощадити на іпотеці

Домогтися економії при іпотечному кредитуванні можуть допомогти наступні способи:

 1. Оформлення страховки через підрядника. При оформленні кредиту посередником між банком і страховою компанією може бути як сам банк, так і підрядник. Вибираючи підрядника для оформлення страховки зі списку, який є в банку, можна заощадити до 40% вартості страховки.
 2. Внесення вільних коштів в рахунок дострокового погашення кредиту. Заощаджені гроші в сімейному бюджеті внесені в рахунок погашення іпотеки зможуть прискорити погашення кредиту і скоротити переплати.
 3. Внесення дострокового платежу відразу після щомісячного списання коштів. Від інтервалу між обов'язковим і дострокових платежем по кредиту буде залежати сума наступного щомісячного платежу. Чим більше інтервал, тим менше зменшується сума обов'язкового платежу.
 4. Оформлення нерухомості, що купується, в спільну власність подружжя. У разі офіційного працевлаштування подружжя кожен має право на повернення податкового вирахування.
 5. Застосування диференційованих платежів. Сума щомісячного платежу буде зменшуватися разом з терміном кредитування.

Повернення страховки при достроковому погашенні кредиту

Багато банківських кредитів передбачають обов'язкове оформлення страховки на випадок, якщо позичальник не зможе повернути кредит. Її вартість лягає додатковим фінансовим навантаженням на кредит. Якщо кредит погашається достроково, то і страховка перестає бути необхідною.

Страховка може передбачати страхування:

 • життя позичальника;
 • втрати офіційного місця роботи позичальника;
 • майна, придбаного в кредит.

Дія страховки автоматично припиняється в разі повного погашення кредиту. Щоб розірвати договір зі страховою компанією необхідно письмово звернутися до неї звернутися і надати:

 • паспорт;
 • копію кредитного договору;
 • довідку з банку, що підтверджує дострокове погашення кредиту;
 • офіційну заяву до страхової компанії із запитом про розірвання договору та повернення залишку суми.

У разі відмови страхової компанії позичальник має право вирішити питання в судовому порядку. У тому випадку якщо страховку забезпечував сам банк, то з зазначеною заявою і документи треба звертатися безпосередньо до банку.

Кредит на добу в МФО

Щоб уникнути нарахування пені по кредитній карті за користування кредитними коштами більше пільгового періоду, можна оформити мікропозик. Таке рішення підійде для тих, хто за кілька днів до закінчення пільгового періоду по кредитці зіткнувся з нестачею грошей для погашення кредитних коштів. Швидкий кредит онлайн на картуможна отримати за1 день, після цього відразу ж погасити кредитку і уникнути переплат. За рахунок мінімальних витрат на користування мікропозик можна домогтися істотної економії.