Коли людина має потребу у великій сумі грошей, і не має можливості її позичити у родичів або друзів, вона йде в банк за кредитом. Щоб кредит був схвалений, а гарантії його повернення були прийнятні для банку, оформляється заставу по кредиту.

Які умови кредитування під заставу надають банки?

Для банку цей варіант кредитування є найбільш цікавим варіантом співпраці. І якщо клієнт звертається в банк за кредитом і готовий надати в заставу цінне майно, то він в більшості випадків отримає схвалення кредиту без зобов'язання надавати обґрунтування цільового призначення кредиту.

Найпопулярніші банки України надають наступні умови заставного кредитування:

  1. КредоБанк. Сума кредиту від 60 тис. до 1000 тис. грн. Процентна ставка 22.3% річних.
  2. ТАСКОМБАНК. Сума кредиту від 25 тис. до 2000 тис.грн. Процентна ставка 27,21% річних.
  3. ПриватБанк. Кредит під 24,48% без обмежень суми.
  4. Південний. Кредит під 24,86% без обмежень суми.
  5. Ощадбанк. Кредит від 50 тис.грн з процентною ставкою в 23,71% річних.

Для оформлення зазначних кредитних програм позичальнику знадобиться надати пакет документів і заставу. Оформлення кредиту в середньому займає близько 7 днів.

Які ризики супроводжуються при заставному кредиті?

Головною небезпекою, яка має місце при оформленні кредиту під заставу квартири - це ризик втрати майна. Кредит під заставу оформляється на довгий час, термін кредитування може досягати 5-10 років. З урахуванням економічної нестабільності в країні кожен позичальник ризикує за тривалий термін кредитування втратити платоспроможність. Незважаючи на це умови повернення кредиту залишаються колишніми, і якщо позичальник не зможе повернути кредит, то заставлене майно може бути присвоєно банком в якості компенсації боргу.

Оформляючи заставний кредит, варто також пам'ятати і про наступні його особливості:

  • При оформленні кредиту вартість заставного майна може бути значно занижена від його реальної ціни.
  • Більшість заставних кредитів зобов'язують оформляти страховку на житло, яка в середньому становить 4% від суми кредиту і лягає додатковим фінансовим навантаженням на позичальника.
  • Під час дії кредиту заставне майно не можна продавати, дарувати або здавати в оренду.

Яка альтернатива заставному кредиту?

Уникнути небезпеки заставного кредиту можна, розбивши необхідну суму на частини і отримати кредит в МФО. Даний метод дозволить отримати кредит швидко і просто. Для його оформлення не потрібно нікуди їхати, оформити кредит можна навіть сидячи на дивані вдома або за робочим столом. Онлайн сервіс дозволяє віддалено оформити кредит, не відриваючись від своїх повсякденних турбот.

Отримавши перший кредит під 0,01%, і повернувши його протягом 30 днів, можна оформити новий кредит в МФО на вигідних умовах. Максимально можлива сума кредиту в МФО становить до 15 тис.грн, а на перший кредит - до 5 тис.грн.

Спробувавши такий простий спосіб кредитування і оцінивши його переваги, Ви не захочете вибирати інший спосіб фінансової допомоги.