Стикаючись з необхідністю фінансового вирішення будь-якої проблеми, люди приходять до думки оформити банківський кредит. Не маючи досвіду спілкування з кредиторами, багато людей втрачають шанс отримати кредит бо не знають головних чинників, які впливають на позитивне рішення кредитора.

Банки є більш вимогливими кредиторами щодо своїх позичальників, і перед схваленням кредиту ретельно перевіряють репутацію клієнта і оцінюють гарантії повернення кредиту.

Головними факторами, що впливають на рішення кредитора щодо кожного, хто звернувся за кредитом, є прості, але не завжди здійсненніі вимоги, а саме:

  1. Вік позичальника. Згідно із законом звертатися за кредитом може кожен громадянин України, який досяг повноліття, проте кожен банк в своєму прагненні скоротити ризик неповернення кредиту, обмежує вікову категорію потенційних позичальників. В середньому вік позичальників в банках України становить від 20 до 65 років. Але перед вибором банківської установи для кредиту краще уточнювати вікові обмеження для клієнтів.
  2. Рівень доходів позичальника. Є одним з головних факторів, що впливають на схвалення кредиту. Рівень доходу визначається виходячи з підтверджуючих документів, яким є довідка про доходи з місця офіційного працевлаштування. Також банки запитують документи від роботодавця про підтвердження офіційного працевлаштування, посади та стажу роботи позичальника. Якщо людина довгий час працює в одній і тій же компанії, має достатній стабільний дохід, то його шанси на кредит великі. А людина, яка регулярно змінює роботу, ризикує отримати відмову в кредиті.
  3. Кредитна історія позичальника. Реальний портрет людини в частині виконання кредитних зобов'язань, які коли-небудь були на нього покладені, відображається в його кредитній історії, яка починає формуватися з першого звернення за кредитом, і продовжує супроводжувати позичальника протягом всієї історії з кредиторами. Зберігається кредитна історія кожного позичальника в Українському бюро кредитних історій (УБКІ). Більшість банків, перевіряючи репутацію позичальника, в першу чергу роблять запит до УБКІ. Переконатися в своїй чистій репутації можна самостійно, перш ніж звертатися за кредитом. Для цього можна відправити запит до УБКІ та ознайомитися з власною кредитною історією. Раз на рік дана послуга для фізичних осіб надається безкоштовно.
  4. Користування послугами банку. В даному випадку мається на увазі оформлення зарплатної картки в тому банку, в якому планується отримати кредит. Той банк, який вже тривалий час обслуговує людину шляхом нарахування заробітної плати, має уявлення про його регулярні доходи і може реально оцінити готовність позичальника до кредиту. До таких клієнтів найчастіше банки відносяться лояльно і схвалюють кредит, що відповідає за сумою доходамклієнта.
  5. Наявність додаткового доходу. Наявність додаткового заробітку від депозиту, оренди власного майна, власної справи, і підтвердження даного факту документами, значно збільшує шанси на отримання кредиту в банку.
  6. Надання застави по кредиту. Надання застави потрібно лише при деяких кредитних програмах в банках, проте озвучивши свою готовність надати додаткові гарантії повернення кредиту у вигляді оформлення застави (квартира, будинок, дача і ін.), Клієнт позиціонується банком як платоспроможний позичальник, здатний уникнути ризику неповернення кредиту.
  7. Порука. Як і в попередньому випадку банки рідко вимагають поручителя по кредиту, але маючи таку особу, готову в будь-який момент підстрахувати з виплатою кредиту, позичальник має великі шанси отримати схвалення в кредиті.

Оцінивши всі переваги і недоліки банківського кредиту і свої реальні шанси в його отриманні, далеко не кожна людина може похвалитися впевненістю в схваленні кредиту в банку. На такий випадок кожна людина має шанси >отримати гарантований кредит в МФО. Кредити видаються від 18 років, без довідки про доходи, без вимоги застави або поручителя. Ризики втрат при видачі кредиту покриваються процентною ставкою, яка нараховується за кожний день користування кредиту. Однак переплат по кредиту можна уникнути, оформивши перший кредит в одному з МФО під 0,01%.