Щоб скоротити кредитні ризики, багато банків вимагають оформлення поруки від позичальника при отриманні кредиту. Погоджуючись стати поручителем, людина стикається з певними ризиками, про яких розповість ця стаття.

Багато людей потрапляли в ситуацію, коли їхній знайомий або родич звертався до них за допомогою в оформленні кредиту і просив стати його поручителем. Зважитися на таку домовленість означає нести з позичальником по кредиту обопільну відповідальність за повернення кредиту. У тому випадку, якщо позичальник позбавляється можливості повертати кредит, то відповідальність за його виплату лягає на його поручителя.

Відповідальність поручителя може бути повною або частковою. У разі наявності у позичальника ліквідного майна, яке виступає в якості застави по кредиту і може бути вилучено в разі неповернення боргу, поручитель несе часткову відповідальність по виплаті кредиту. У тому випадку, якщо позичальник надати заставу не може, поручитель несе повну відповідальність за виплату кредиту. А це означає, що ризику піддається його доходи, нажите майно і власна репутація в ролі позичальника за кредитом, яка зіпсується через невиплату чужого боргу.

Як наслідок поручитель може зіткнутися з такими неприємностями:

  • поручителю можуть заборонити виїжджати за межі країни;
  • позбавлення власного майна, рівноцінного за оціненою вартістю сумі боргу по кредиту;
  • позбавлення власних заощаджень, блокування кредитних карт і проблеми з подальшим кредитуванням.

Щоб виключити проблему відшукання поручителя і не бути в ролі поручителя самому, альтернативним рішенням стане швидкий кредит в МФО. Такий кредит не вимагає застав і поруки. Умови по кредиту досить гнучкі, і в тому випадку, якщо у позичальника виникли проблеми з виплатою кредиту передбачена пролонгація договору.