У сучасному світі велика частина розкрадань коштів відбувається в мережі. Однією з найпоширеніших причин крадіжок з банківських карт - це добровільне надання шахраям секретних даних з банківської карти: термін дії, номер і секретний CVV2 / CVC2 код.

CVV або CVC являє собою цифровий секретний пароль з унікального набору цифр, який дозволяє ідентифікувати власника карти при здійсненні різного роду фінансових операцій через інтернет. Даний пароль заводитьсяодного разу при видачі банківської картки клієнту і діє на постійній основі. Код встановлюється на всіх видах банківських карт, включаючи дебетові та кредитні картки.

Назва коду (CVV або CVC) залежить від виду платіжної системи банківської карти.

Так, якщо карта відноситься до платіжної системи VISA, то на зворотньому боці картки буде вказано CVV (Card Verification Value) код. Даний код вказується в полі підпису клієнта.

На банківських картах системи MasterCard аналогічний код має назву CVC (Card Validation Code) код.

Коди CVV або CVC мають однакову кількість цифр в наборі - 3 шт. Вказуються вони під магнітною стрічкою на зворотній стороні картки. Якщо з часом цифри стали погано видно або стерлися, то дізнатися код можна в одному з відділень банку, або відправивши запит на відновлення пароля через онлайн сервіс.

Велика частина інтернет магазинів при проведенні платежу по картці запитує окрім номера картки, по якій буде проводитися оплата, термін дії картки та CVV / CVC код. Перш ніж надавати таку цінну інформацію необхідно упевнитися в безпеці подібних дій, перевіряючи надійність сайту.

Також надати дані про CVV / CVC коді потрібно в разі оформлення кредиту. Якщо людина вирішила отримати гроші онлайн, то дані про CVV / CVC код є обов'язковими складовими заявки на кредит.