Серед широкого різноманіття банківських кредитів основними конкурентами по кредитним карткам є ПриватБанк і monobank.

Про це повідомляє "Мінфін", проводячи порівняльну характеристику умов кредитування в банках.

Для вивчення умов видачі кредитів у зазначених банках порівнюються умови надання кредитної картки «Універсальна» ПриватБанку та кредитної картки monobank. Для більш детальної аналізу умов по кредиткам досліджуються по 9-ти споживчих властивостей:

  1. Оформлення картки. В ПриватБанку картка оформлюється в одному з відділень банку або через кредитну онлайн платформу. Процедура оформлення займає 10-15 хвилин. Из документов знадобиться тілько паспорт таІПН. Отримати кредитну картку можна за допомогою одного з відділень Укрсоцбанку в пунктах видачі карт, також можна скористатися послугами кур'єрської доставки для отримання карток. Кредитну картку monobank можна оформити за 1 хвилину, але для оформлення необхідна наявність смартфона на базі iOS або Android з версією 4.4 та вище.
  2. Вартість обслуговування картки. Власникам усіх кредитних карток - «Універсальна» ПриватБанку та картка monobank надається безкоштовне обслуговування.
  3. Тривалість пільгового періоду. За кредитною карткою ПриватБанкупільговий період може складати до 55 днів. Monobank надає пільговий період до 62 днів.
  4. Способи поповнення. Обидва варіанта кредитних карт можна поповнити, користуючись картками та сервісами інших банків. Поповнення карт відбувається без нарахування комісії.
  5. Нарахування відсотків на залишок. По картці «Універсальна» нараховуються 7% річних на залишок власних коштів за карткою. Використання нарахованих процентів відбувається за умовами програми «Бонус плюс». Залишок по кредитній картці монобанк нараховується "живими" грошима в розмірі 10% річних.
  6. Процентна ставка після закінчення пільгового періоду. Після закінчення пільгового періоду за кредитною карткою ПриватБанку нараховуються проценти в розмірі 3,6% на місяць (43,2% річних). Використання кредитною карткою монобанку після закінчення льготного періоду обійдеться в 3,2% на місяць (38,4% річних).
  7. Наявність «кешбеку». По кредитній картці «Універсальна» не передбачено функції «кешбек». По картці монобанк доступний для повернення «кешбек» по двох з вибраних категорій покупки в розмірі до 20% від суми покупки.
  8. Комісія за проведення платежів. В обох випадках розмір комісії за виконані платежі за карткою залежить від того, з яких коштів здійснюється оплата - власних або кредитних. За умовами картки ПриватБанку за платіж власними коштами нараховується 1% комісій, а при використанні кредитних коштів комісія складатиме 4%. По карті монобанк платіж власними засобами відбувається без комісії за розрахунки, а платіж за кредитними коштами складе 4% від суми.
  9. Комісія за зняття готівки. При знятті готівки з картки «Універсальна» ПриватБанка нараховується 1% комісії. Розмір комісії за зняття готівки в монобанку в два рази менше, і складає 0,5% від суми.