Щоб попередити крадіжку коштів з банківської карти важливо знати, які методи крадіжок на сьогодні є найпоширенішими і які існують способи уберегтися від них.

Кожна, навіть найобережніша і пильніша людина, не застрахована від зустрічі з шахраєм. Щоб уникнути помилки і не попастися на гачок грабіжника треба знати, якими інструментами користується сучасний шахрай.

В якості інструменту для крадіжки грошей з картки часто служать жучок, дзвінки від шахраїв, кіберзлочинці, і навіть недобросовісні співробітники банку.

Як жучок зловмисники використовують скіммер, що встановлюється на податчику картки на банкоматі. При користуванні таким банкоматом ці карти прочитуються через магнітну смужку. Після цього робиться копія карти і використовується для зняття усіх засобів з неї. Щоб не постраждати від подібної афери не варто користуватися незнайомими банкоматами на вулицях міста, в темних місцях і без розпізнавальних знаків. Для зняття готівки найбезпечніше використати банкомати усередині торгових комплексів і магазинів, де є присутньою охорона, ведеться відеоспостереження і вірогідність участі шахраїв зводитися до мінімальної.

Дуже часто шахраї, що поставили перед собою за мету оволодіти персональними даними жертви, починають дзвонити людині, застосовуючи перевірені психологічні трюки. В даному випадку варто запам'ятати, що ні за яких обставин нікому не можна надавати дані про свою банківську карту, зокрема про дату видачі, секретний код на зворотному боці карти, та ін. Ця заборона торкається і надання інформації банку, в якому Ви обслуговуєтеся. Уся інформація, необхідна для роботи з клієнтом є у банку, а отримання дзвінка від його співробітника з вимогою надати секретні персональні дані може говорити про шахрайську схему за участю працівника банку.

Поширеним явищем в інтернет-просторі є кіберзлочинність. Одним із найпоширеніших способів обману є фішинг. Шахрай створює сайт-клон оригінального сайту по видачі кредитів, після чого клієнт, не здогадуючись про підробку, надає свої цінні персональні дані, власноручно відкриваючи доступ до своїх засобів і карт. Щоб не стати жертвою подібної афери до здыйснення яких-небудь фінансових операцій на сайті варто перевірити рівень захисту сайту (наявність зеленого замку в адресі сайту) і його достовірності.