Часто людина задається метою накопити гроші, щоб придбати потрібну річ, зажити краще, влаштувати свято і багато чого іншого. З часом процес відкладання засобів перетворюється на спосіб життя і людина втрачає задоволення від самого життя. Щоб життя набуло сенсу вже сьогодні, а задумані плани не відкладалися на невизначений термін, варто прислухатися до рекомендацій цієї статті.

Досягти фінансової незалежності можна, узявши за основу наступні принципи фінансового планування особистого бюджету.

  1. Розпочати з малого. Щоб відкладання заощаджень не зіпсувало і не ускладнило Ваше життя варто вибрати для себе оптимальну суму, яку можна відкладати з кожної зарплати без збитку для сімейного бюджету. З початку нехай це буде мінімальна сума у розмірі 10 % від заробітку. З часом, звикнувши до мінімальної суми можна збільшити розмір відкладених коштів. Вироблена звичка відкладати засоби "в скарбничку" може знадобитися в досягненні успіху і примноженні власного достатку.
  2. Оформити "скарбничку" у банку. Якщо власна дисципліна не дозволяє відкладати фіксовану суму коштів із зарплати, а накопити засоби треба, можна звернутись по допомогу у банк, оформивши скарбничку. В даному випадку клієнтом самостійно встановлюється фіксована щомісячна сума коштів, яка зніматиметься з карти і переказуватиметься на накопичувальний рахунок. При необхідності ця сума може бути скорегована.
  3. Оформити депозит. Коли оптимальна сума відкладань "в скарбничку" визначена, щоб збільшити вигоду від заощаджень і уберегти заощадження від здешевлення можна покласти засоби на депозит. На сьогодні банки пропонують широкий вибір депозитних програм з яких можна вибрати найбільш оптимальний варіант.
  4. Поставити перед собою мету. Хорошою мотивацією є визначення мети, на яку накопичуються кошти. Це може бути захоплююча подорож, купівля телефону, а може навіть автомобіль або нерухомість. Часто хорошою мотивацією для швидкого накопичення потрібної суми є бажання розпрощатися з усіма боргами, включаючи і борги за кредитом. Адже повернути кредит не завжди так просто, як отримати кредит.
  5. Не торкатися до накопиченої суми. В процесі накопичення суми треба поставити перед собою мету не торкатися до заощаджень ні за яких обставин. Дозволити собі скористатися заощадженнями можна лише в екстреній ситуації, коли гроші вирішуватимуть життєво важливі питання.

Відшукати бракуючу суму тут і зараз, ставши фінансово незалежним від своїх друзів, родичів і знайомих, можна за допомогою онлайн кредитування. Кредит на карту оформляється на невелику суму зі збереженням анонімності. Гроші по кредиту можна повернути в найближчу зарплату, що звільняє від довгострокового вантажу кредитних зобов'язань.