Прес-служба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб повідомила про початок процедури ліквідації ПАТ "КБ "Хрещатик".

Повноваження ліквідатора передали Костенка Ігорю Івановичу - фахівцеві з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу введення процедури тимчасової адміністрації і ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків. Ліквідацію банку планується провести з сьогоднішнього дня до 5 червня 2018 року включно.

Фонд гарантування вкладів повідомив, що виплату вкладів здійснять у розмірі вкладу, включаючи нараховані відсотки на день початку виведення банку з ринку, але максимум - 200 тисяч гривень.

Раніше стало відомо, що 85% облігацій "на продаж" в портфелі банку "Хрещатик" виявилися незабезпеченими. Емітенти цінних паперів мали безліч ознак фіктивності : відсутність основних фондів і виробничих запасів, чисельність працюючих 1-2 особи, отримані кошти від реалізації облігацій спрямовувалися як внески до статутних фондів інших підприємств. Майже в 92% випадків, компанії, які випускали облігації, виявилися яким-небудь чином пов'язані з банком. Як приклад, ФГВФО привів облігації трьох приватних компаній, які знаходяться в портфелі. Балансова вартість компаній склала більше 370 мільйонів гривень. Назви фірм різні, але адреса реєстрації - один і той же.

Фонд провів перевірку по цих трьох компаніях. Одна з фірм випустила облігації, балансова вартість яких більше 118 мільйонів гривень. Вони підлягають погашенню з січня 2018 року. Ніякого майна, окрім права власності на незавершений житлово-офісний комплекс банку "Хрещатик", за фірмою не зареєстровано.

Загальна вартість емітованих облігацій інших двох компаній - більше 252 мільйонів гривень, вони підлягають погашенню вже з грудня поточного року. Первинний розрахунок повинен був відбутися 20 квітня 2016 року, але засоби не поступили.