Інформація про це з'явилася у визначенні Печерського районного суду Києва, розміщеного в Єдиному реєстрі судових рішень.

Національною поліцією відкрито кримінальне виробництво по ч. 5 ст. 191 УКУ (привласнення або розтрата майна у особливо великих розмірах). Було встановлено, що з грудня 2013 року по лютий 2014 року посадовці банку присвоїли собі чужі грошові кошти, а пізніше розтратили їх за допомогою надання кредитів ряду підконтрольних банку фірм з ознаками фіктивності. Загальний збиток склав 1,1 мільярда гривень.

Через це слідчі подали до суду прохання про дозвіл доступу до усієї інформації і документів банку, пов'язаних з видачею вказаних кредитів і кредитів рефінансування, наданих "Платінум банку" Нацбанком і опис майна, який був наданий в заставу під рефінансування. Суд задовольнив це клопотання.

"Vodafone" ("МТС Україна) подав до суду позов про визнання "Платінум Банку" проблемним, але суд переніс розгляд справи. "МТС Україна" просить суд визнати бездіяльність регулятора відносно неприйняття належних заходів реагування по віднесенню вказаного банку до категорії проблемних протиправною. Річ у тому, що банк не виконав зобов'язання перед компанією по поверненню грошових коштів за договорами банківського вкладу, термін виконання яких настав більше семи місяців тому. Компанії не повернули 250 мільйонів гривень. Саме тому компанія - мобільний оператор просить визнати цю фінансову установу проблемною.

Раніше, 17 лютого цього року один з ключових акціонерів "Платінум Банку" Григорій Гуртовий був затриманий ізраїльською владою за підозрою в незаконному виведенні грошових коштів з компаній підконтрольного йому холдингу BGI. Тому Нацбанк відклав узгодження придбання акціонером 70% банку до з'ясування обставин за інформацією про його затримання. За станом на жовтень минулого року "Платінум…" займав 24 місце за розміром активів серед українських банків.